Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата по автоцивілці в разі заподіяння тілесних ушкоджень

Павло:

Доброго вечора!

Я потрапив в ДТП, де дуже сильно пошкодили ногу. Порушили кримінальну справу і визнали потерпілим. За станом здоров’я я не зміг займатися страховкою, а замість мене всім займалася племінниця. Документи, заяви, всім займалася вона. І ось мене виписали з лікарні і я почав цікавитися що і як і. На що мені відповіли: після того як я виграю судову справу, тільки тоді вони виплатять мені страховку.

Допоможіть мені розібратися, будь ласка!

Відповідь:

Добрий день, Павло. Дякую за Ваше запитання!

Справа в тому, що підставою для виплати страхового відшкодування буде наявність вини в діях водія, який завдав Вам тілесні ушкодження. В даному випадку наявність провини зможе встановити тільки суд в рамках кримінального судочинства. При цьому дії винуватця будуть кваліфіковані за відповідною статтею Кримінального кодексу України залежно від визначення тяжкості тілесних ушкоджень.

У практиці, такі випадки не доходять до суду. Винуватці, як правило, намагаються домовитися з потерпілими, компенсувати збитки самостійно і уникнути кримінальної відповідальності. Якщо ж такої домовленості не буде, то Вам дійсно необхідно буде очікувати закінчення досудового слідства і розгляду кримінальної справи в суді. В такому випадку, страхова компанія зробить виплату тільки при наявності у Вас вироку суду, яке набрало законної сили.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо