Регрес от страховой компании по полису автогражданки

Денис

Вітаю!

8 січня 2010 роки мій чоловік у дворі через ожеледицю не впорався з керуванням та скоїв зіткнення з автомобілем, який стояв на краю дороги, за пропозицією жінки-двірника і по гострій необхідності по роботі (тимчасово підробляв в таксі і приїхав на виклик) покинув місце ДТП.

Через місяць його викликали на суд і за рішенням суду позбавили прав на 1,1 року (ну і штраф 500 грн.) Потерпіла сторона звернулася в страхову компанію чоловіка із заявою про страхову виплату за полісом ОСЦПВВНТЗ, згідно якого був застрахований мій чоловік.

У березні страхова компанія виплатила потерпілої певну суму (ринкову вартість ремонту, з урахуванням зносу запасних частин). У травні 2012 року представник даної страхової компанії дзвонить моєму чоловікові і вимагає відшкодувати всю ними виплату, без надання будь-яких документів. Чоловік ходив в страхову компанію писав заяви вичікував дні на отримання копій документів (на підставі чого вимагали гроші) тому все затягувалося.

Чи законно з нього вимагають гроші (на підставі чого)?

Відповідь

Доброго дня! Спасибі за Ваш питання.

В даному випадку дії страхової компанії законні. Підстави для пред’явлення права регресу – самовільне залишення місця ДТП (п/п «в», п. 38.1.1. ч. 1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»). Але слід зазначити, що погашати заявлені вимоги без надання доказів не слід. Ви повинні переконатися в тому, що страхова компанія законно виплатила страхове відшкодування потерпілому, розмір збитку відповідає заподіяному Вами збитку і т.д.

У будь-якому випадку, навіть при зверненні до суду, страхова компанія зобов’язана буде обгрунтувати свої вимоги, і Ви зможете подати свої заперечення.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити