Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата по автоцивілці понад ліміт відповідальності страхової компанії

Олексій:

Добрий день!

Ще в жовтні я потрапив в ДТП, винуватцем був визнаний водій Газелі він застрахований в «Censored» по ОСАГО. «Censored» нарахувала вартість ремонту мого авто 107 тис. грн. (без урахування зносу авто, 15 років) вартість мого авто «Censored» оцінила 90 тис. грн. тому робили експертизу повторно і вважали залишки, вийшло близько 45 тис. грн. до виплати. У «Censored» всі документи здав 01.02.2010р., сказали чекати — скоро виплатять 24990 грн.

Щотижня подзвонюю в «Censored», вже півтора місяці морочать мені голову, а виплати все нет !!! + Не дають ніяких документів, чому вони нарахували 45 тис. до виплати і чому виплатять 24990 теж! На руки видали копію першої калькуляції ремонту авто 107 тис. грн. і другу вартість залишків 116 тис. грн. Це все без врахування зносу …

Відповідь:

Доброг дня, Олексій! Дякуємо Вам за запитання.

Спробуємо прояснити ситуація. Розрахунок страхового відшкодування склав 24990 гривень, так як компанія виробляє виплату страхового відшкодування в межах встановленого ліміту. Відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» ліміт на відшкодування шкоди, заподіяної майну третіх осіб становить 25500 грн. У більшості випадків франшиза за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів становить 510 грн. Отже, при розрахунку із суми ліміту відняли франшизу і отримали 24990 грн. Тому компанія будь-яких додаткових документів, які обгрунтовують розрахунок, надавати не буде, так як дії співробітників грунтувалися на зазначеному Законі. Різницю між виплатою страхового відшкодування і розміром заподіяної шкоди зобов’язана компенсувати винна особа. Щодо термінів, то тут дійсно є проблема. Для виплати необхідно надати: паспорт та ідентифікаційний номер потерпілого третьої особи, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, водійське посвідчення особи, яка керувала автомобілем третьої особи, довіреність або інші документи, що надають право керування транспортним засобом (якщо керував не власник або особи, зазначені у свідоцтві про реєстрацію). Крім цього, необхідно буде надати також довідку ДАІ про реєстрацію ДТП і постанова суду про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності. Обов’язково має бути письмова заява про виплату страхового відшкодування. Якщо всі ці документи подані, то компанія, відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», зобов’язана провести виплату протягом одного місяця. Якщо ці терміни порушуються, то має сенс звертатися зі скаргою до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (г. Киев, ул. Бориса Грінченка, 3).

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо