Виплата страхового відшкодування при заподіянні шкоди життю і здоров’ю третіх осіб

Тетяна

Доброго дня!

Я постраждала в ДТП. Які мені треба зібрати документи, щоб страхова компанія винуватця виплатила мені збиток? Чи відшкодовує страхова компанія, якщо мені після ДТП потрібно провести через півроку пластичну операцію в 4 етапи, мій лікар хірург оцінює її в 22 тисячі гривень і що потрібно для цього надати СК?

Відповідь

Добрий день, Тетяна!

Для отримання страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Вам необхідно буде надати заяву на виплату страхового відшкодування. Крім цього, також необхідно буде надати копії паспорта та ідентифікаційного номера, довідку ДАІ про реєстрацію ДТП. Постанова суду про притягнення винуватця ДТП до адміністративної відповідальності, якщо за фактом заподіяння тілесних ушкоджень було порушено кримінальну справу, то рішення суду про притягнення винуватця до кримінальної відповідальності. Якщо в порушенні кримінальної справи було відмовлено або провадження у кримінальній справі було припинено, то Вам в будь-якому випадку доведеться добиватися притягнення винуватця до адміністративної відповідальності і передачі матеріалів до суду. В іншому разі не буде встановлена вина даної особи і, відповідно, не буде підстав для настання адміністративної відповідальності.Отже, страхова компанія виплату відшкодування не зробить.

Подальший комплект документів буде залежати від того, чи заподіяно шкоду тільки здоров’ю або ще має місце і пошкодження майна. У разі пошкодження автомобіля також необхідно буде надати копії свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія особи, яка керує зазначеним автомобілем. Крім цього, необхідні будуть документи, що підтверджують наявність правових підстав для управління пошкодженим транспортним засобом, якщо керував не власник автомобіля, або особи, зазначені у свідоцтві про реєстрацію. До таких документів належать довіреність або документи органів ДАІ, що підтверджують усне передоручення. Що стосується заподіяння шкоди здоров’я, то Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» чітко не регулює перелік документів, які необхідно надавати. У Вашому випадку ми б рекомендували надати виписку з історії хвороби з описом і локалізацією тілесних ушкоджень, а також письмове призначення лікаря. Надалі було б непогано отримати офіційні рахунки від медичної клініки з вартістю операції і провести узгодження зі страховою компанією. Можна домовитися зі страховиками, щоб вони оплачували операцію самі поетапно. Якщо цього не вийде краще все-таки розуміти позицію страхової компанії до початку самостійної оплати. При самостійній оплаті необхідно буде також надавати в страхову компанію чеки після кожного етапу операції.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити