Виплата по автоцивілці при наявності декількох договорів страхування щодо одного об’єкта

Олексій

Привіт!

Застраховані по ОСАГО: 1. тягач вантажівки 2. причіп під час руху сталося ДТП: причепом розчавило дуже дорогий автомобіль, є постраждалі. Який розмір лімітів відповідальності страхової компанії? Подвоюється він, так як в наявності два поліса, і два різних автотранспортних засоби керованих однією особою.

Відповідь

Добрий день, дякуємо Вам за запитання.

Змушені констатувати, що ліміт відповідальності подвоюватися не буде. Відповідно до ч. 16-18 ст. 9 Закону України «Про страхування» розмір страхового відшкодування не може перевищувати розміру прямого збитку. У разі наявності кількох договорів страхування розмір відповідальності буде розподілений пропорційно між наявними договорами страхування. Однак необхідно враховувати, що у Вашому випадку може бути нюанс. Якщо в результаті ДТП шкода була заподіяна причепом, то буде наступати відповідальність за договором обов’язкового страхування який покривав причіп. Багато страховиків за своєю недолугості страхують тільки тягач, оскільки страхова премія досить непогана, а про причіп всі забувають, так як страховий платіж копійчаний, і його доводиться страхувати окремо. Так ось, зазвичай це робить власник автомобіля, а не водій. Дуже часто буває так, що право водія на експлуатацію причепа не оформлене належним чином, що взагалі виключає відповідальність страховика за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити