Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Питання сплати пені за простроченим регресу

Євген:

Доброго дня!

2-го травня 2012 роки я зіткнувся з автомобілем «Ланос», зробивши на його задньому бампері 10см подряпину. І так як я забув на протязі 3-х днів повідомити страхову про ДТП вони мені пред’явили регрес про виплату 1200 грн до рішення суду.

За рішенням суду мене визнали винним, але саме рішення не набрало сили, тому що його не винесли на протязі 3-х місяців. Я забрав права з ДАІ і не платив держ. штраф.

Страхова компанія більше не пред’являла мені ніяких регресів. Я дзвонив туди, щоб роз’яснити ситуацію, мені сказали, що зателефонують, але так і не передзвонили. Чи не вийде так, що мені подзвонять через 2 роки і скажуть платити не 1200 грн, а 12 000 з урахуванням «набігшої» пені? Який розмір пені може налічуватися? І взагалі чи варто платити регрес, якщо суд не прийняв рішення про встановлення законом терміни (3 місяці)?

Відповідь:

Добрий день, Євген!

В даному випадку питання про пеню дуже тонке. За чинним законодавством застосувати пеню до регресних зобов’язань досить складно, так як не врегульовано момент, з якого виникає прострочення. На практиці страхові компанії не нараховують пеню, а виставляють регрес в розмірі фактичної виплати страхового відшкодування.

Що стосується питання оплати регресу, то це повинно бути Ваше рішення. Але можу констатувати, що вимоги компанії законні, якщо у Вас не було поважних причин прострочення (відрядження, хвороба і т.д.), не дивлячись на те, що пройшли строки притягнення до адміністративної відповідальності. В даному випадку не має значення накладення стягнення, а має значення факт встановлення Вашої провини в описово-мотивувальній частині постанови суду.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо