Відповідальність роботодавця за ДТП, вчинене працівником

Іван

Добрий день!

У 2010 році керуючи автобусом БАЗ (застрахований на роботодавця, прихильність моєї особистості до страховки підтверджується тільки дорожнім листом автобусного парку, який видав мені його на підставі тимчасового тих талона на автобусний парк) з моєї вини було абсолютно ДТП. При експертизі пошкодження автомобіля постраждалої сторони, власниця відмовилася від послуг моєї страхової компанії, відмовилася підписувати протокол огляду експертизи на якому я був присутній як свідок і пред’явила претензії до своєї страхової компанії “CENSOR” (зараз перейменовано в CENSOR) по страховці Каско.

Мені прийшов рекомендований лист від CENSOR у вересні 2012р. про те, що я повинен сплатити суму заданих збитків у повній сумі ремонту та за послуги експерта через те що у них немає документального підтвердження наявності у мене Полісу обов’язкового страхування. Я надав усі необхідні документи. Але мені пред’явили нові претензії, що страховий поліс не на моє ім’я.

Чи зобов’язаний я виплачувати в цій ситуації повну суму, чи тільки франшизу.

Відповідь

Добрий день, Іване!

В даному випадку Ви повинні виплатити тільки франшизу за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспорту. Як правило, це 500 – 1000 гривень в залежності від умов договору страхування. Проблема в тому, що Вам потрібно довести наявність трудових відносин з автобусним парком про який Ви пишете. Якщо у Вас є оригінал подорожнього листа, то це не проблема. В такому випадку відповідати повинні не Ви, а Ваш роботодавець. Відповідно до ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, заподіяну їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових обов’язків. Так як відповідальність Вашого роботодавця застрахована відповідно до договору страхування, про який Ви пишете, то відповідати буде його страховик.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити