Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Регрес при наявності поліса страхової компанії-банкрута

Євген:

Добрий день!

У січні 2009 року я став учасником ДТП. Застрахований був ОСАГО в «Страхових традиціях». Звернувся до них відразу ж, зібрав всі необхідні документи, здав в компанію і ДАІ. Працівники компанії » Страхові традиції» запевнили мене що незалежно від моєї провини страховка буде виплачена. Я оплатив штраф за порушення ПДР.

Через півтора року прийшов регресний позов від страхової компанії «постраждалого» на відшкодування збитку. Про те, що я винуватець ДТП, я дізнався тільки з позову. Виявляється, сплативши штраф, я автоматично визнав себе винним. Страховий поліс по завершенню терміну придатності я викинув, в ДАІ копії не збереглося, залишився тільки номер поліса і протоколи ДТП, в яких я не визнавав себе винним. За півтора року ніхто з ДТП до мене не звертався: ні господар, ні його страхова компанія до мене не зверталася. Одразу викликали в суд.

Яка буде ваша порада?

Відповідь:

Євген, доброго дня! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

В архівах знайшов кілька питань від Вас, як я зрозумів, це з одного й того ж ДТП . Я б рекомендував залучати як співвідповідачів Моторне транспортне страхове бюро України. Після цього, необхідно довести що страховий поліс діяв і що ви повідомили свого страховика належним чином. Для цього, необхідно, щоб МТСБУ знайшла Ваш поліс в звітності, яку їм подавала СК «Страхові традиції», пошукайте свідків, які могли б бачити, як Ви дзвонили в страхову компанію, подавали документи (це можуть бути колишні співробітники СК, ваші знайомі, співробітники ДАІ, які оформляли ДТП).

Заперечувати винність в ДТП марно, оскільки суд прийме як встановлений факт визнання провини в адміністративному порядку. Оскаржити ж постанову про притягнення до адміністративної відповідальності також вкрай складно, оскільки вже пройшли всі терміни. Сперечатися за сумою можна, але знову ж таки потрібно розуміти наскільки це доцільно, оскільки компенсувати повинні не Ви. Як мені здається, потрібно докладати зусиль і працювати в напрямку перенесення частини відповідальності на МТСБУ.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо