Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Окремі витрати, які відшкодовуються за договором страхування автоцивілки

Олександр:

Привіт!

Випадок з ДТП. Я є учасником бойових дій. Звернувся в страхову компанію винуватця ДТП. Віддав всю калькуляції з СТО по ремонтним роботами та оцінці матеріалів. Також калькуляцію збитку незалежного експерта. В даний момент страхова компанія відмовляється виплатити витрати на незалежного експерта і оплату другого евакуатора. Так як транспортний засіб спочатку було відправлено з місця ДТП в свій гараж, де потім проводилася експертиза автомобіля. А потім після рішення суду авто було відправлено евакуатором на СТО для ремонту. Так ось цей евакуатор страхова компанія відмовляється оплатити.

Ще питання: як виплачується франшиза з винуватця ДТП потерпілому?

Відповідь:

Доброго дня Олександр! Дякую за Ваше запитання.

Щодо відшкодування вартості послуг оцінювача, залученого Вами без узгодження зі страховою компанією, то визначення правомірності цього питання багато в чому залежатиме від того, в які терміни страхова компанія направила свого оцінювача для визначення розміру матеріальної шкоди.

Відповідно до частини 2 ст. 34 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик (страхова компанія) в триденний термін з моменту подачі Вами повідомлення про настання страхового випадку зобов’язаний направити аварійного комісара або експерта для оцінки заподіяного збитку. Якщо страхова компанія не зробила цього і Ви маєте докази (наприклад, відмітка на повідомленні), то в такому випадку страховики зобов’язані відшкодувати витрати на послуги залученого Вами оцінювача. Відмови компенсувати витрати на евакуацію з гаража на СТО має під собою правові підстави. Так, на підставі ст. 29 зазначеного Закону України з витрат на евакуацію покриваються витрати на транспортування транспортного засобу від місця ДТП до місця проживання власника або особи, яка використовує його на законних підставах.

Франшизу Вам зобов’язаний компенсувати безпосередньо винуватець в ДТП, на жаль, страхова компанія, надавати допомогу в цьому питанні Вам не буде. У разі відмови винуватця добровільно компенсувати франшизу, стягнути її можна буде тільки в судовому порядку.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо