Оксана
Добрий день!
Мій чоловік потрапив в ДТП зі смертельним результатом. Суд визнав його винним тому що він виїхав на зустрічну і був в алкогольному сп’янінні. Постраждала сторона – троє загиблих.
Чи може страхова компанія постраждалої сторони стягнути через суд страхові суми за рахунок майна винного? Я з двома нашими дітьми 8 і 15 років проживаємо в прописаній в квартирі чоловіка, яка приватизована і дарчий повністю на чоловіка. Дякуємо.
Відповідь
Добрий день, спасибі Вам за запитання.
На жаль, дати вичерпну відповідь на Ваше питання, ми не зможемо. Це пов’язано з тим, що з Вашого питання не зрозуміло за яким договором страхування була проведена виплата страхового відшкодування. Цей момент дуже важливий, тому що не кожен договір страхування передбачає виплату страхового відшкодування. Якщо потерпіла сторона отримала страхове відшкодування за договором особистого страхування, то страхова компанія не має право пред’явити регрес. Якщо ж страхова компанія здійснила виплату страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів Вашого чоловіка, то в принципі регрес можливий. Підставою для цього є вчинення ДТП в стані алкогольного сп’яніння. Але і в цьому випадку, розмір збитків буде залежати від того, коли сталося ДТП, оскільки в частині визначення розміру страхового відшкодування законодавство змінювалося. Якщо ДТП було до лютого 2013 року, то відшкодуванню в порядку регресу підлягають підтверджені витрати на поховання загиблих, які були компенсовані страховою компанією. Вважаємо, що таку суму найпростіше компенсувати добровільно, щоб уникнути подальших труднощів. Що стосується компенсації збитків в порядку регресу за рахунок реалізації майна винуватця, то можемо констатувати таку можливість. Але за умови наявності права на регрес, про що ми говорили вище. Однак на практиці виконати таке рішення суду буде вкрай складно, якщо діти прописані в квартирі. Але в будь-якому випадку наявність права на регрес за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, буде давати право і можливість страхової компанії звернути стягнення на майно винуватця ДТП.
Поділитись:
Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.
В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня