Як отримати різницю між сумою страхового відшкодування і суму відновлювального ремонту

Тамара

Добрий день!

Три тижні тому відбулося дтп за участю 3х машин. Виним визнали водія маршуртки. На сто мені порахували ремонт машини в 30 тис. страхова винного нарахувала всього 27тис і при чому виплатять вони тільки 21тис. так як вирахували знос 40 процентів.

Як мені отримати всі 30 тис? І на кого подавати в суд на страхову чи на кого оформлена страховка?

Відповідь

Добрий день!

Згідно з вимогами ст. 29 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», в зв’язку з пошкодженням транспортного засобу відшкодовуються витрати, пов’язані з відновлювальним ремонтом транспортного засобу з урахуванням зносу, розрахованого у порядку, встановленому законодавством. Знос може бути нараховано згідно Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів. Для автомобілів іноземного виробництва знос нараховується після 7 років експлуатації, а для автомобілів вітчизняного виробництва після 5 років експлуатації. Але з цього правила є винятки – сліди корозії, деформації кузова, рами, що не відносяться до ДТП, відновлення ремонтом кузовних деталей транспортного засобу (як правило, до уваги береться наявність попередніх ДТП) і т.д. Ви можете оскаржити цю суму в судовому порядку, шляхом подання позовної заяви на страхову компанію, але за умови наявності доказів, які підтверджують підстави для зменшення нарахування зносу.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити