Виплата страховки при тоталі

Ілья

Вітаю!
У березні місяці я потрапив в ДТП на мотоциклі. Страхова винуватця оцінила мотоцикл в 36т грн. Експерт ухвалив, що вартість ремонту перевищує вартість мотоцикла. У травні місяці страхова сказала, що готові виплатити мені 13т грн. Сказали, щоб я написав заяву на цю суму. Я не погодився, і написав заяву, в якій попросив виплатити повну вартість мотоцикла. Це було в середині липня. 5го вересня страховий агент в усній формі сказав, що страхова може мені виплатити 25т грн. Я знову не погодився, але не знаю, що можу вимагати і наскільки дії страхової компанії правомірні. Страховий агент посилається на статтю 30, в якій сказано, що: “30.2. Ящо транспортний засіб вважається знищення, его власнику відшкодовується різніця між вартістю транспортного засобу до та після дорожньо-транспортної пригоди, а також витрати на евакуацію транспортного засобу з місця дорожньо-транспортної пригоди.”
Скажіть, будь ласка, як мені краще вчинити в даній ситуації? Чи можу я подати позов на винуватця ДТП з вимогою виплатити частину суми, яку відмовляється платити страхова компанія?

Відповідь

Ілля, добрий день!

Дякую за Ваше запитання. В даному випадку дії представників страхової компанії правомірні. Це пов’язано з останніми змінами в законодавстві, раніше це питання вирішувалося на вибір потерпілої третьої особи – отримати відшкодування за вирахуванням придатних залишків (вартості транспортного засобу після ДТП) і залишити ці залишки собі або ж отримати ринкову вартість транспортного засобу на момент ДТП і передати залишки страхової компанії. В останній редакції Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» вибору немає, на що Вам справедливо вказують співробітники страхової компанії. Тепер з приводу поради, можу висловити тільки свою думку, так як підкріпити свої думки судовою практикою не можу. Очевидно, що реалізувати залишки в вашому випадку за 11 тисяч гривень (36000 – 25000) не вдасться і провести відновлювальний ремонт також буде проблематично. У цьому плані з автомобілями легше, є активний ринок залишків і їх можна реалізувати. Спочатку замовте свою оцінку ринкової вартості і залишків, очевидно, що розмір залишків буде менший, ніж розрахувала страхова компанія. Далі зверніться із заявою в страхову компанію з проханням надати дані осіб, готових викупити залишки за 11 тисяч гривень та надайте свою оцінку залишків. Страхова компанія, швидше за все, залишить Ваше звернення без уваги з посиланням на експерта або ж спробують домовитися. Якщо Вас не влаштують результати переговорів, або ж Ви отримаєте стандартну відписку – звертайтеся до суду на страхову компанію, посилаючись на свою оцінку і відмову надати покупця, оскільки неможливо знайти бажаючих купити залишки за суму, розраховану оцінювачем страхової компанії. При цьому має сенс залучати як співвідповідача безпосереднього винуватця і наполягати на виплаті їм різниці між ринковою вартістю і залишками. При цьому залишки потрібно буде передати йому після набрання законної сили рішенням суду. З огляду на те, що від розміру залишків буде залежати розмір компенсації з боку винуватця, Ви отримаєте союзника в його особі.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити