Страхова виплата після ДТП авто з гарантією

Анна

Привіт!

Сталося дтп, винуватцем ДТП визнана друга сторона, як виявилося страхова компанія у нас одна “Гарантія”, нашій машині на момент аварії немає і року, тому стояла на гарантії, на СТО оцінили збиток в 24000гр, а в страховій на11500гр, чи можу я звернутися в суд, про відшкодування шкоди відсутньої суми з винуватця дтп, або є ще якісь варіанти?

Відповідь

Анна, добрий день!

Дякую за Ваше запитання. Важко оцінити правомірність рішень страхової компанії з наявних матеріалів. Але з практики можу констатувати, що утворився розрив дуже великий для автомобіля, який знаходиться в експлуатації менше року. Навіть якщо припустити, що компанія налічує знос – різниця не може бути настільки суттєвою. Швидше за все, Ви маєте справу з необґрунтованим заниженням заподіяної матеріальної шкоди.

Тепер щодо порад:

1. Потрібно зрозуміти які є підстави у компанії для зменшення виплати. Це можуть бути деформації кузова або відновлення автомобіля ремонтом після попередніх ДТП.На цій підставі можна буде прогнозувати справедливий знос. Якщо таких підстав немає, то можна буде домагатися того, щоб сума не знижувалася. І ще один момент, страхова компанія відповідно до останніх змін в законодавстві має право на зменшення суми страхового відшкодування при перерахуванні відшкодування не платнику ПДВ (тобто Вам на банківську карту або ж СПД-ФО, що знаходиться на спрощеній формі оподаткування, яке надає послуги з ремонту авто). Це питання також легко зняти, якщо в заяві на виплату страхового відшкодування Ви будете просити перерахувати гроші безпосередньо на СТО офіційного дилера.

2. Якщо законних підстав, на які я вказав, немає. То має сенс відкривати замовлення-наряд на СТО офіційного дилера, вносити туди передоплату (близько 50 грн.), Додавати копію заяви на виплату страхового відшкодування з проханням перерахувати гроші на СТО офіційного дилера і письмово клопотати про перегляд розміру матеріальних збитків. Швидше за все – це буде формальний крок – ніхто і нічого доплачувати не буде. Але Ви забезпечите собі позицію для майбутнього суду.

3. Далі, якщо не будуть порушуватися строки виплат, має сенс відразу звертатися до суду і не витрачати час на скарги. Після суду потрібно буде вирішити питання у виконавчій службі. При наявності двох оцінок, суд може піти на проведення судової експертизи. Це будуть додаткові витрати.

4. І останнє, якщо добровільно питання з виплатою не вирішиться, то має сенс відразу звертатися і до винуватця. З нього Ви зможете отримати втрату товарної вартості та компенсацію моральної шкоди, а також франшизу по його договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити