Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Заниження відшкодування страховою компанією

Олег:

Добрий день!

Страхова істотно занижує суму виплати по страховому випадку (ОСАГО). Офіційний дилер справив калькуляцію в сумі 89000грн, в т.ч з / частини — 47000грн, робота — 42000грн (105ч за тарифом 402грн / год). Експерт від страхової нарахував суму збитків 47000грн з / частини + 20 (!!!) робота за тарифом 190грн / год. Автомобілю 11л, знос складає (за словами СК) 70%, разом до виплати 47000 * 0.3 + 20 * 190 = 18000 грн Я згоден з зносом, так як авто не нове, але категорично не згоден з людино-витратами по калькуляції експерта від страхової — 20ч замість 105ч. Якщо погодиться з підрахунками за вартістю робіт по тарифу 190грн / год * 100год = 19000грн + з / частини з урахуванням зносу — 47000 * 0.3 = 14000грн, в сумі виходить 33000грн і ця сума мене б влаштувала для ремонту пошкоджень, але СК проти і наполягає на виплаті 18000грн. Автомобіль не чінілся.

Підкажіть, яка ймовірність домогтися необхідної суми від СК? І яким чином?

Дякую!

Відповідь:

Добрий день, Олег! Дякую за Ваше запитання.

Очевидно, що Ви дуже ретельно підійшли до проблеми. Але ситуація така, що страхова компанія в даному випадку не зобов’язана оплачувати рахунок авторизованого дилера, більш того, очевидно, що автомобіль там ремонтуватися не буде. Для того, щоб дати правильну і вичерпну відповідь на Ваше питання необхідно ознайомитися з дефектною відомістю (актом огляду пошкодженого автомобіля), а також розрахунками страхової компанії. У випадку спірної ситуації страхова компанія відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» повинна провести виплату страхового відшкодування на підставі оцінки. Оцінку повинен виконувати оцінювач, який має відповідне свідоцтво, видане Фондом державного майна України, а процедури оцінки регулюються окремими нормативними актами. При цьому оцінювач відповідає за достовірність оцінки. Тому, необхідно виходити з того, наскільки рахунок СТО авторизованого дилера буде відповідати оцінці, проведеній відповідно до чинного законодавства.

З огляду на, що вартість запасних частин відповідає рахунком, а пропонована страховою компанією вартість нормо-години є середньою для основної лінійки автомобільних марок в середньому ціновому діапазоні, що-небудь заперечувати в даному випадку буде безперспективним. Що стосується кількості нормо-годин, то над цим питанням треба працювати. Тут можуть бути зловживання як з боку страховика, залученого ним оцінювача, так і з боку СТО авторизованого дилера.

Найпростіший і дешевий спосіб розібратися в цьому питанні — це взяти дефектну відомість, фото автомобіля, розрахунок страхової компанії і звернутися до альтернативного оцінювача. Він зможе перевірити кількість нормо-годин і запропонувати Вам калькуляцію. Коефіцієнт зносу Ви визначаєте вірно, для 11-річного автомобіля він буде складати 70%. Така процедура буде коштувати значно дешевше, ніж замовляти всю оцінку. Так Ви зрозумієте об’єктивну картину для себе. Якщо порушення були допущені з боку страхової компанії або залученого нею оцінювач доцільно йти в страхову компанію і, маючи на руках розрахунки, зустрічатися з керівництвом. Надайте документи, позначте судову перспективу справи. При наявності аргументованої позиції Вам швидше за все підуть на зустріч або запропонують будь-якої компромісний варіант виплати страхового відшкодування.

Якщо ж добитися позитивного рішення не вдасться, а спірна сума залишається значною, то має сенс доплатити якусь суму оцінювачу, який Вам робив розрахунки (це бажано обумовити заздалегідь — на стадії першого звернення), провести з його участю огляд пошкодженого автомобіля — скласти акт оцінки та оскаржити рішення страхової компанії. Спочатку це можна буде зробити через Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, шляхом подачі скарги і клопотання про направлення матеріалів оцінки, виконаної на замовлення страхової компанії, в Фонд державного майна України для рецензування. Якщо процес не дасть потрібного результату або буде затягуватися, то можна перейти до його вирішення в судовому порядку.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо