Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Закінчення строку у справі про адміністративну відповідальність

Сергій:

Доброго дня!

Підкажіть, будь ласка, страхова компанія може не виплатити збиток так як суд закрив адміністративну справу тому що закінчився термін?

Відповідь:

Добрий день, Сергію! Дякуємо за Ваше питання.

Звільнення від адміністративної відповідальності у зв’язку із закінченням строків притягнення особи до даного виду відповідальності — не може бути підставою для відмови у виплаті страхового відшкодування.

В даному випадку важливо, щоб в описово-мотивувальній частині постанови суд встановив вину конкретного учасника ДТП. Встановлений судом факт (в даному випадку — винність в ДТП) матиме преюдиціальне (заздалегідь встановлене значення) в подальших суперечках.

У разі якщо винність встановлена ​​судом, а особу звільнено від відповідальності за термінами — це не може бути перешкодою для отримання виплати страхового відшкодування.

Вкрай рідко буває так, що суд звільняє особу відповідальності у зв’язку із закінченням строків і не встановлює його провину в описово-мотивувальній частині постанови суду. Така ситуація дійсно буде проблемою.

Для вирішення питання потрібно буде звертатися з позовом до суду про стягнення сум страхового відшкодування і вже в порядку цивільного провадження в суді встановлювати вину конкретного водія.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо