Заниження суму матеріального збитку

Віталій

Добрий вечір!

Підкажіть, будь ласка, сталося ДТП, винуватцем якого суд дізнався мене (хоча винні обидва). За ремонт машини Ваз 21099, 2009 року, яка пройшла 340000 тисячі км, СТО нарахувало 20 000 грн.

Тут приходить лист зі страхової компанії, що вона виплачує тільки 8900 грн. і франшиза з мене 500 грн. Я, чисто по-людськи, вирішив дати половину грошей якої не вистачає потерпілому, а він почав обурюватися, мовляв – будеш все до гривні віддавати, а якщо немає – піду в суд (подам на тебе в суд) і через нього стягніть з тебе все гроші.

Що б ви підказали мені робити?

Відповідь

Віталій, добрий день! Дякую за Ваш питання.

Вважаємо, що на даному етапі не варто побоюватися позову до суду від потерпілого учасника ДТП. Справа в тому, що у Вашій ситуації йтиметься про компенсацію матеріальних збитків, який визначається відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої спільним Наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 142/5/2092 від 24.11. 2003р. Даний документ регулює ряд процедур оцінки колісних транспортних засобів (автомобілів), в тому числі і оцінку матеріального збитку.

У разі розгляду справи в суді буде вирішуватися питання про встановлення розміру матеріального збитку, заподіяного в результаті ДТП. І суд буде виходити з відповідних актів оцінки, але ніяк не з рахунку СТО.

Наявна судова практика по подібних спорах така, що суд не визнає рахунок СТО документом, який підтверджує розмір матеріальних збитків. Більш того, при визначенні матеріального збитку для автомобіля виробництва країн СНД термін експлуатації якого перевищує 5 років, повинен враховуватися фізичний знос.

У випадку з автомобілем, про який Ви пишете, розрахунковий показник зносу буде значний через року випуску. Це означає, що при розрахунку буде враховуватися не повна вартість запасних частин, а їх вартість, скоригована на коефіцієнт фізичного зносу. Тобто втрати тільки при розрахунку вартості деталей складуть 50 – 70%.

Крім того, також повинні враховуватися і ще ряд показників, які можуть привести до зниження вартості матеріальних збитків. Наприклад, наявність пошкоджених деталей на автомобілі до ДТП, корозійних пошкоджень і т.д.

Якщо Ваша страхова компанія діяла відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», то вони зобов’язані були провести процедуру оцінки даного автомобіля. Тому при проведенні будь-яких подальших розрахунків слід було б відштовхуватися від звіту про оцінку.

Виходячи з цифр, про які Ви пишете – в будь-якому випадку заподіяну матеріальну шкоду буде покриватися лімітом відповідальності Вашої страхової компанії за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Тому, якщо потерпілий звернутися до Вас з позовом залучайте страхову компанію в якості співвідповідача і нехай вони розбираються з потерпілим і проведеної ними оцінкою.

Однак, багато страхових компаній зловживають при проведенні оцінки, порушують процедуру, занижують суму заподіяної матеріальної шкоди і т.д. У зв’язку з цим було б доцільно у Вашій ситуації звернутися в страхову компанію і попросити видати копію звіту про оцінку. Щоб мати можливість підготуватися до розмови з потерпілим і самому розуміти ситуацію. При наявності акта оцінки ми могли б зробити попередні висновки про правильність розрахунку матеріального збитку. Якщо Ви хочете – ми безкоштовно допоможемо Вам написати запит в Вашу страхову компанію про видачу висновку, а також допоможемо провести загальний аналіз розрахунку матеріального збитку.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити