Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Як вияснити чи автомобіль вважається фізично знищеним після ДТП

Ірина:

Доброго дня.

Чи можу я отримати консультацію з даного питання: мій батько потрапив в ДТП. Винуватець — водій, з яким сталося зіткнення. Викликали поліцію, оформили ДТП, потім поїхали отримали необхідний документ для надання в страхову компанію.

Страховка — Автоцивілка, ОСАГО. Звернулися в страхову компанію. Надали необхідні документи, написали заяву. Виїхав страховий комісар, оглянув машину, зробив фотографії. Сказав, що де — то через 7 робочих днів проведу калькуляцію, повідомлю Вам. Машина (ВАЗ 2104) — після ДТП стала не в робочому стані, є серйозні пошкодження.

Поки чекали дзвінка комісара, викликали майстра, приїхав оглянув стан машини, попередньо підрахував суму, на яку можемо розраховувати для ремонту машини: 700 — 800 доларів ремонтні роботи + приблизно 300-400 доларів фарбувальні роботи. Сьогодні подзвонив комісар страхової компанії, повідомив суму, яку він підрахував — 17 000 грн, плюс нам необхідно 600 грн заплатити за франшизу, яку, як нам сказав комісар, нам повинен виплатити винуватець, «шукайте його і вимагайте з нього». Сказав під’їхати на наступному тижні, ознайомитися і підписати документи.

Ми в даній ситуації вперше, хотілося б дізнатися, це реальна сума, на яку ми можемо розраховувати, адже вартість ремонту машини набагато більше, чи є варіанти вирішення проблеми для того, що б отримати всю суму за ремонт машини?

Відповідь:

Ірина, добрий день!

Дякуємо за Ваш питання.

Я б не рекомендував Вам відразу щось підписувати в страховій компанії, доки Ви не розберетеся в ситуації і розрахунках. З того, обсягу інформації, який Ви надали складно оцінити правомірність дій страхової компанії. Спочатку потрібно розібратися — чи визнає страхова компанія Ваш автомобіль фізично знищеним чи ні. Оскільки порядок розрахунку страхового відшкодування в зазначених випадках повинен бути абсолютно різний. Автомобіль визнається фізично знищеним, якщо вартість його відновлювального ремонту (за основу береться розрахунок експерта) перевищує ринкову вартість на момент ДТП. В такому випадку відшкодування має дорівнювати різниці між вартістю автомобіля до ДТП і після ДТП (придатних залишків). Тут зазвичай і відбуваються зловживання. Потрібно перевіряти — наскільки адекватно взята вартість автомобіля до ДТП, а також наскільки адекватно розрахована вартість розбитого автомобіля. Якщо ж вартість відновлювального ремонту не перевищує ринкову вартість автомобіля до ДТП, то необхідно дивитися розрахунок матеріального збитку, правильність застосування коефіцієнта фізичного зносу, облік вартості запчастин і робіт.

Якщо у Вас будуть розрахунки, то ми допоможемо Вам їх безкоштовно проаналізувати, а потім вже зможемо підказати що раціонально і як діяти в даній ситуації.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо