Термін виплати страхового відшкодування після ДТП

Михайло

Доброго дня.

Цікавить питання отримання відшкодування від страхової компанії винуватця ДТП. За результатами ДТП було завдано збитків автомобілю. Співробітники Поліції склали протокол, за яким водій машини винуватця був в стані алкогольного сп’яніння. Машина винуватця належить юрособі. У свою страхову повідомив в день ДТП – відмовилися приїжджати. Відповіли що звертайтеся в страхову компанію винуватця. Суд по даному протоколу призначений на 11 грудня. Чи можливо до даного терміну отримати відшкодування від страхової винуватця. Чи правомірні дії своєї страхової, яка відмовилася приїжджати і врегулювати це питання з страхової винуватця.

Відповідь

Михайло, доброго дня!

Дякуємо за те, що звернулися до нас.

На жаль, отримати відшкодування в даному випадку до розгляду справи в суді буде практично неможливо. Фактично це залежить від доброї волі страхової компанії винуватця ДТП. Деякі компанії здійснюють виплати страхового відшкодування на підставі довідки з поліції, оскільки в Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» прямо не передбачено обов’язку потерпілого водія надавати постанову суду про притягнення винуватця ДТП до адміністративної відповідальності. Але цей же Закон виключає виплату страхового відшкодування у випадках, коли відповідно до законодавства винуватець не повинен нести цивільно-правову відповідальність. Однією з підстав відповідальності є наявність вини. Відповідно, якщо суд не встановив провину, то немає відповідальності і немає виплати. Тому, якщо страховик не прийняв рішення про виплату відшкодування без постанови суду до теперішнього моменту, то очевидно, що вони будуть чекати даний документ. Звертаємо увагу, що Ви не зобов’язані надавати даний документ. Але його відсутність може вплинути на терміни виплат, тому Ви повинні вирішити – чи будете займатися походами в суд і отриманням даного документа. Що стосується термінів, то Закон зобов’язує страховика здійснити виплату страхового відшкодування в термін 90 днів з моменту подачі Вами заяви на виплату страхового відшкодування при наявності всіх інших необхідних документів. Серед необхідних документів – паспорт та ідентифікаційний номер власника пошкодженого автомобіля, водійське посвідчення людини, який був за кермом у момент ДТП, повідомлення про ДТП та заяву на виплату страхового відшкодування. Заява має бути написано власником пошкодженого автомобіля, в іншому випадку також необхідно надати довіреність з правом отримання страхового відшкодування, а також паспорт і ідентифікаційний номер повіреного. Що стосується дій Вашої страхової, то, найімовірніше, вони правомірні. Справа в тому, що потерпілі відповідно до Закону дійсно повинні звертатися в страхову компанію винуватця ДТП. Виняток становлять випадки, коли обидві компанії і потерпілого, і винуватця є членами Угоди про пряме врегулювання. При цьому також необхідно виконання ще ряду умов. Зазвичай, коли всі критерії збігаються, то страховик потерпілого сам врегулює страхова подія і відразу повідомляє про це клієнта. Але, з огляду на всі особливості, таких випадків вкрай небагато. Загальна практика, як я вже писав, – звернення в страхову компанію винуватця.

Якщо Ви зацікавлені, то ми готові супроводжувати «під ключ» Вашу виплату страхового відшкодування. Наш гонорар оплачується тільки за фактом отримання Вами страхового відшкодування.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити