Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплати по автоцивілці при обоюдці

Валерій:

Доброго вечора!

Я потрапив в аварію за участю 3-автомобілів. Згідно протоколу ДАІ я визнаний невинним (стоїть автомобіль). Дві інші сторони винні. Суди встановили провину обох водіїв. Винні застраховані в різних компаніях і живуть в різних містах. Справи про визнання їх провини розглядалося в різних судах. Одна СК швидко виплатила 50% збитку. Друга, після довгих запитів з мого боку відповіла: згідно п.3 ч.1 ст.1188 «страхове відшкодування може бути виплачено після визначення ступеня провини страховальника в судовому порядку. Як можна зрозуміти, чому одна СК виплатила, а друга ні. Підкажіть хто повинен подавати в суд, СК або я і якщо я, то на кого і в який суд?

Відповідь:

Добрий день!

Згідно статті 36 пункту 2 закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» якщо винними було визнано кілька осіб, то розмір страхового відшкодування, виплачується шляхом ділення завданої шкоди між ними. У вашому випадку дії СК не законні, так як судом було визнано вина обох водіїв, і вона повинна була виплатити вам збиток.

Згідно статті 109 і 110 Цивільно-процесуального кодексу України для витребування цієї суми від СК ви можете подавати на неї в суд по її місцезнаходженням, або за місцем події ДТП. Як докази ви можете надати документи про виплату 50% страхового відшкодування першої СК.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо