Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата по автоцивілці, якщо потерпілий діє за дорученням

Константин:

Привіт!

Я винуватець ДТП. Господар розбитої машини виплатив суму збитку готівкою. Звернулися в мою страхову компанію щоб компенсувати свої витрати. У господаря розбитої машини взяв нотаріально завірене доручення на отримання грошей. Страхова компанія вимагає у мене таку ж довіреність, але від першого господаря машини якого я і в очі не бачив.

Підкажіть як бути в такій ситуації?

Відповідь:

Добрий день, Костянтин. Дякую за Ваше запитання.

Ситуація в якій Ви опинилися зрозуміла і досить поширена. Справа в тому, що дійсно право на заподіяння шкоди має третя особа — власник пошкодженого транспортного засобу. Реальний власник, той з яким Ви мали справу, діяв на підставі довіреності як представник господаря автомобіля. І тепер головне питання, в якості кого він видав Вам довіреність, якщо він зробив це від себе, то така довіреність, дійсно, не має ніякого значення для страхової компанії, так як відшкодування уповноважений отримати тільки реальний власник. Якщо ж він видав довіреність шляхом передоручення, тобто він по своїй довіреності міг передоручити отримання страхового відшкодування, то тоді дії страховика неправомірні.Однак, з практики, швидше за все передоручення не мало місця.

Щоб вирішити питання потрібно розуміти, чи може реальний потерпілий отримати гроші по своїй довіреності або ж в іншому випадку доведеться шукати господаря. Є ще один варіант, але знову ж таки потрібно розуміти, що написано в довіреності людини, якого Ви вдарили. Якщо він не може отримати гроші, то він може написати, щоб їх перерахували на СТО.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо