Виплата по автоцивілці за рахунком офіційного СТО

Катя

Доброго дня!

Допоможіть в моїй ситуації як діяти: в моє авто був удар. Постанова суду є, про те що винуватець винен і визнає свою провину. Я спільно з незалежним експертом поїхав робити калькуляцію на СТО (СТО офіційне, авто 2008 року випуску) я там обслуговуюся завжди. СТО виставило рахунок на 24 тис.грн. У страховій мені показали що цей експерт порахував суму на 15 тис.грн. (Виплата по автоцивілки.)

Як мені у страховій досягти тієї суми, яка необхідна мені, я на офіційному все таки хочу робити.

Дякую.

Відповідь

Добрий день! Дякуємо Вам за запитання.

Ситуація така, що формально Ваша страхова компанія права. Страхова компанія зобов’язана компенсувати збитки за чинним законодавством. При цьому визначення розміру збитку відбувається шляхом його оцінки відповідно до Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 142/5/2092 від 24.11.2003р.
Щоб було простіше, ситуація виглядає наступним чином, страховик не буде оплачувати дорожче, те, що можна зробити дешевше. Оцінювач візьме середньоринкові ціни, за які можна провести ремонт, але це не буде ціна авторизованого дилера. Особливо будуть відрізнятися позиції, пов’язані з ремонтними роботами, а не заміною. Середньоринкові ціни – це не ціна гаража, це довідкові величини, які періодично переглядаються. Кількість норм-годин буде розраховане на за допомогою одного з програмних комплексів, більшість оцінювачів працюють на AUDATEX. Ви легко зможете перевірити оцінювача страхової попросивши зробити розрахунок іншого фахівця.

Судовий розгляд також недоцільно, судова практика вирішує такі питання однозначно, рахунок СТО не може бути доказом вартості відновлювального ремонту. Ремонт на СТО авторизованого дилера може бути забезпечений лише при виконанні страховою компанією своїх зобов’язань за договором страхування КАСКО, це добровільний вид на відміну від автоцивілки. Там Ви можете обумовлювати зі страховою компанією не тільки обов’язок відшкодувати збиток, але і спосіб відшкодування (шляхом оплати рахунку авторизованого дилера, готівкою тощо).

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити