Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Виплата страхового відшкодування з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу

Антон:

Доброго дня!

Скажіть, є винуватець (створення аварійної ситуації маршруткою), є 99-ка в’їхала в мене (протокол ДТП на 99-ку складений) і моє авто яке постраждало. При цьому, є і відео з мого автомобіля (момент ДТП).

У всі страхові повідомив, поліція була, постраждалих немає. Незалежна експертиза була, нарахували 152000 нових запчастин, в реальному мені потрібно до 85000 (нове + б / у + фарбування). Експерт каже що реально виплатять до 30%, але це половина того що мені потрібно з б / у запчастинами і машина в ДТП до цього ніколи не бувала хоча і 2006 року.

Відповідь:

Антон, доброго дня!
Дякую за Ваше запитання.

Ситуація наступна, страхова компанія відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності» буде здійснювати виплату страхового відшкодування з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу. В даному випадку Ваш автомобіль старше 7 років і на підставі цього експерт при розрахунку повинен буде застосувати коефіцієнт фізичного зносу. Максимальний розмір втрат на деталях може скласти до 70%.При цьому коефіцієнт фізичного зносу застосовується тільки до вартості запасних частин.Коригувати вартість робіт і матеріалів з використанням даного коефіцієнта не допускається.
Очевидно, що оцінювач сказав Вам максимальний розмір коефіцієнта зносу. Можна було б прикинути і альтернативно розрахувати його розмір, але для цього потрібні дані по автомобілю.
Що стосується ситуації, в якій Ви опинилися — все буде залежати від правильності оцінки. Якщо оцінювач зробить розрахунки відповідно до вимог законодавства, то оскаржити підсумкову суму страхового відшкодування не вийде, так як виплата з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу передбачена законодавством.
Єдиний варіант — це провести альтернативну оцінку і порівняти її з тією, яку виконав оцінювач, залучений страховою компанією. У разі якщо будуть розбіжності, в питання потрібно вникати і тоді вже визначати послідовність дій.
Ми можемо допомогти Вам з проведенням альтернативної оцінки, також можемо безкоштовно подивитися розрахунки оцінювача, який був притягнутий страховою компанією і дати Вам свої рекомендації. У разі, якщо оцінка, яку замовляла страхова компанія, буде штучно занижена питання потрібно буде вирішувати шляхом оскарження дій оцінювача і, відповідно, подальшого розрахунку страховика. Це можна зробити як через наглядові органи, так і в судовому порядку.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо