Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Страхова виплата при конструктивному знищенні (тоталі) по ОСАГО

Володимир:

Добрий день!

Потрапив в ДТП з автомобілем будучи на мотоциклі, вина постановою суду визнано водієм авто. Звернувся в СК винуватця ДТП, надав всі необхідні документи, СК провела огляд і оцінку, в якій нарахували 26000 грн (двадцять шість тисяч гривень), після чого перерахували залишкову вартість, яка вийшла близько п’яти тисяч гривень з копійками. На заяву про прохання надати копію експертизи написали відповідь про те, що копію надати не можуть у зв’язку з тим, що це приватна власність, але ознайомитися з документами можна безпосередньо в офісі страхової компанії.

Питання в тому як уникнути в цьому випадку «тотала» і яка схема поведінки може бути в цьому випадку. Яким чином аргументувати виплату «по ремонту», а не за «тоталом» і яким чином і з ким безпосередньо і з якими аргументами «домовлятися» про перерахунок експертизи? І яким чином можна отримати копію експертизи? Чи можу я просто сфотографовано її в офісі СК?

Завчасно дякую за відповідь!

Відповідь:

Володимир, добрий день! Вибачте за технічні проблеми з нашим сайтом, Ваш лист, як і кілька інших листів, були автоматично перенесені в архів, в зв’язку з цим ми не змогли на нього своєчасно відповісти.

Виплата страхового відшкодування в разі конструктивного знищення ( «тотал») транспортного засобу регулюється ст. 30 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Конструктивне знищення визнається у випадках, коли ремонт транспортного засобу є технічно неможливим або економічно необгрунтованим. Останнє можливо в тих випадках, коли вартість відновлювального ремонту перевищує ринкову вартість транспортного засобу до моменту ДТП. Така вартість буде встановлюватися оцінювачем. Але остаточне рішення про конструктивну знищення повинні приймати Ви як потерпіла сторона. Це чітко визначається зазначеним Законом.

У разі якщо Ви не згодні, то страхова компанія зобов’язана заплатити Вам різницю між вартістю транспортного засобу до моменту ДТП і його залишковою вартістю. Для цього необхідно з письмовою заявою звернутися в страхову компанію. Перед тим як починати вирішувати це питання необхідно отримати копію звіту про оцінку, щоб потім страхова компанія задніми числами не збільшиться вартість залишків. Спробуйте наполягати на наданні копії оцінки і зверніться з письмовим запитом, Ви маєте на це право відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про страхування», якщо в страховій компанії все ж відмовлять офіційно, то можете скористатися фотоапаратом і паралельно попросити видати довідку про залишкову вартість транспортного засобу. Також можна залучити свого оцінювача і вести переговори зі страховою компанією, маючи на руках відповідний акт.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо