Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Страхування в неакредитовану банком страхової компанії

Олена:

Добрий вечір!

Я в цьому році застрахувала свій автомобіль в неакредитованій банком страховій компанії. Таке рішення я прийняла після надання списку «акредитованих» і з урахуванням того, що знаю рейтинги цих «акредитованих» страхових компаній, тому що сама є співробітником автосалону.

Через декілька днів після надання квитанції про оплату страховки і договору страхування, я отримала загрозливий лист від банку про застосування «штрафних санкцій в розмірі 5000 грн» за «кожен випадок невиконання або неналежного виконання зобовязань, передбачення п.3.3 кредитного договору», в якому я зобов’язана: «протягом дії цього договору страхувати» предмет застави «на користь Банку в АКРЕДИТОВАНИХ банком страхових компаніях». А також «Достроково повернути кредит та сплатити проценти за його користування на письмову вимогу банку у випадках (……) а також, якщо майно, передане в заставу банку, не застраховане на користь банку». Хоч в на теперешній час діючому страховому договорі «вигодонабувачем» є саме мій банк.

Підкажіть, будь ласка, як в такому випадку я можу захистити свої права?

Відповідь:

Добрий день, Олена. Дякуємо Вам за запитання.

У Вашому випадку банк дійсно може застосувати штрафні санкції. В такому випадку, питання доведеться вирішувати тільки в судовому порядку. Можна спробувати звернутися в органи Антимонопольного комітету України і прокуратуру з метою проведення перевірки за фактом порушення антимонопольного законодавства. Санкції для банку в такому випадку будуть в десятки разів більше, ніж Ваші штрафні санкції за договором. Виходячи з цього і можна вести діалог з банком.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо