Страхова не платить за авто на єврономерах

Степан

Доброго дня! Звертаюсь до Вас по такому випадку. Минулого року потрапив у ДТП. Я являюсь потерпілою стороною. На місці пригоди, у зв”язку із малозначністю пошкоджень мого авто, разом із винуватцем ДТП оформили Європротокол. Після чого мною було повідомлено в страхову винуватця про подію. Разом з тим, відповідно до ст.35.2 ЗУ “Про ОСЦПВВНТЗ” страховику було надано всі необхідні документи для виплати. Оскільки, моє авто перебуває на іноземній реєстрації і зареєстровано на Литовське підприємство, з метою отримання страхового відшкодування на моє ім”я від імені директора підприємства було видано доручення з правом отримання страхового відшкодування. Вказане доручення містить всі необхідні і передбачені законом регалії, а саме: роздруковане на фірмовому бланку підприємства, підписане діючим директором підприємства та пропичетане фірмовою печаткою. Підприємство не ліквідоване, відомості про нього і директора у вільному доступі на офіційних ресурсах Литовської республіки. Авто також повністю законне, тобто не зняти з реєстрації, має діючий тех.огляд та діючий поліс ОСЦПВ в Ураїні. Але, незважаючи на вказані факти, страховиком було відмовлено мені у виплаті страхового відшкодування. Так, у своєму листі страхова посилаючись на п.2.2. ст. ЗУ “Про ОСЦПВВНТЗ” вказала, далі цитування «до відносин у сфері зазначеного виду страхування застосовується правила міжнародного договору, які є пріоритетними по відношенню до норм вказаного закону» І посилаючись на ст.13 Договору укладеного між Україною і Литовською республікою 20.11.1994 року «Про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейний і кримінальних справах» вимагає від мене апостилювати вказане доручення або ж надати доручення завірене нотаріально. У зв’язку з чим, звертаюсь до Вас і прошу дати правовий аналіз щодо законності такої вимоги страхової компанії.

Відповідь

Дякую за Ваше запитання та, користуючись нагодою, вітаю з Новим Роком та Різдвом. Ситуація про яку Ви написали є досить типовою, але все, що відбувається, на мою думку, знаходиться за межами правового поля. Раніше ми успішно вирішували такі справи в досудовому порядку, але зараз ситуація ускладнилася через зміну ставлення до подібних дій страховиків збоку контролюючих органів. Ситуація в тому, що договори про правову допомогу як раз й укладаються з метою уникнення апостилювання, зайвої бюрократії та взаємного визнання документів. Саме ст. 13 Договору між Україною та Литовською республікою про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах наголошує на тому, що якщо у Вас є оригінал з печаткою юридичної особи, то додатково їх не треба ніде завіряти. Більше того ні Цивільний кодекс Литовської Республіки, ні Цивільний кодекс України не передбачають нотаріального посвідчення довіреностей, що були надані працівникам юридичної особи. У нас також залишилось декілька подібних справ, які ми не змогли врегулювати у досудовому порядку. Тому зараз, я бачу єдиний можливий сценарій вирішення спірного питання – це звернення до суду. Однак ми, ще не встигли отримати судову практику по таких справах, тому не можу навести приклади судових рішень.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити