Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Страхова компанія не відповідає на звернення потерпілого в ДТП

Володимир:

Добрий день!

Підкажіть будь ласка: сталося ДТП, страхова компанія винуватця справила розрахунки на відновлювальний ремонт мого авто, сума дуже занижена. Як юридично правильно (обгрунтовано) змусити їх видати калькуляцію їхніх розрахунків. На мої усні запити вони відповідають, що не мають права. Допоможіть скласти обґрунтовану письмову запит на видачу розрахунків.

Дякую.

Відповідь:

Володимир, добрий день!

Дякую за Ваше запитання. Пропонуємо Вам наступний алгоритм дій. Подайте заяву, з проханням ознайомити Вас з розрахунками з посиланням на п. 35.3 ст. 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Після закінчення 30 днів зверніться зі скаргою до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України (у зв’язку з порушенням законодавства про страхування, конкретна норма, яка була порушена вказані вище), а також зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (у зв’язку з порушенням Вашого права на інформацію). Детальніше про звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у зв’язку з порушенням страховими компаніями права на інформацію ми писали в нашому блозі — http://www.fins.com.ua/blog/ chto-delat-esli-strahovaya- kompaniya- ignoriruet-vashi- obrashheniya/. Обов’язково додайте до скарг попередню заяву з відміткою про отримання страховою компанією Вашого звернення.

Крім цього, Ви також можете залучити для ознайомлення з матеріалами справи аварійного комісара. Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про страхування» страхова компанія страхова компанія не може відмовити в проведенні розслідування і зобов’язана ознайомити аварійного комісара з наявними матеріалами Вашої справи. Порушення даної норми також може бути приводом для звернення до Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України зі скаргою про порушення законодавства у сфері страхування. І ще маленька порада, якщо Ви вже точно знаєте, що розрахована сума страхового відшкодування суттєво занижена, то має сенс на цьому етапі залучати оцінювача і проводити альтернативну оцінку, щоб в подальшому посилатися на неї при врегулюванні спору в досудовому порядку або в разі судового розгляду.

Також, коли Ви будете звертатися зі скаргами в Національну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України, має сенс в цій же скарзі просити відправити оцінку страхової компанії на рецензування до Фонду державного майна України. У разі виявлення порушень у процесі рецензування оцінювач, залучений страховою компанією, змушений буде виправляти допущені порушення. А Ви, в цей час, можете посилаючись на результати рецензування вести переговори з узгодження суми матеріального збитку, враховуючи висновку оцінювача, залученого з Вашого боку. Якщо Ви захочете, ми можемо підключитися до Вашого питання і вирішити питання примусового стягнення недоплаченої суми страхового відшкодування «під ключ». Оплату за свої послуги ми беремо тільки за результат.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо