Пошкодження транспортного засобу на автомобільній стоянці

Юлія

Доброго дня!

Підкажіть, якщо обидві машини стояли, водій однієї машини при відкриванні дверей подряпав двері і залишив вм’ятину на двері іншої машини, то по автоцивілки страхова оплатить збиток водієві?

Відповідь

Юлія, добрий день! Дякую за Ваше запитання.

Що стосується правових підстав для виплати страхового відшкодування в даній ситуації, то їх немає. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховим випадком є ​​дорожньо-транспортна пригода, що сталася за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої настає цивільно-правова відповідальність і т.д. У статті 1 цього ж Закону, а також в розділі 1 Правил дорожнього руху України є визначення дорожньо-транспортної пригоди. Ця подія, що сталася під час руху транспортного засобу, в результаті якого загинули або були поранені люди, або завдано матеріальної шкоди.

Ключовим є те, що в розумінні Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» покриватися будуть тільки ті події, де, як мінімум, одне з транспортних засобів знаходилося в русі.

У вашому випадку обидва автомобілі стояли, це не підпадає під поняття ДТП і, відповідно, не може вважатися страховим випадком. Але практика така, що в багатьох страхових компаніях не розбираються в тонкощах, співробітники формують за такими випадками справи на виплату страхового відшкодування і вони іноді проходять.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити