Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Порядок виплати страхового відшкодування за договором КАСКО, ОСАГО

Константин:

Доброго дня!

У мене така ситуація, мене вдарили під час руху, в задню частину мого авто. Пошкоджений задній бампер і протитуманні фари. У мене автоцивілка та повне КАСКО, у людини який вдарив мене — автоцивілка.

Було ДАІ, також я подав заяви в свою СК по КАСКО і в його СК по автоцивілці. Моя страхова готова виплатити все, окрім франшизи, яка становить близько 2700 грн. Весь ремонт разом з зап.частинами на СТО офіційного дилера оцінили в 4200 грн.

Скажіть, будь ласка, де я повинен отримати різницю з цієї суми? У моїй страховій кажуть, що це повинна відшкодувати страхова винуватця ДТП. І також,підкажіть, будь ласка, який пакет документів я повинен для цього зібрати?

Відповідь:

Доброго дня!

Ви можете вибрати як ви будете отримувати страхове відшкодування. У вас є два варіанти:

Перший — це виплата частини ремонту за договором КАСКО, і частину Вашої франшизи оплатить інша страхова компанія.

Другий варіант — це звернеться в страхову компанію винуватця щоб отримати повне відшкодування по ОСАГО.

Зазвичай по КАСКО отримувати відшкодування простіше, так як цей договір передбачає меншу кількість документів, необхідних для вирішення питання про виплату відшкодування. З цього має сенс отримати відшкодування по КАСКО, а франшизу стягнути з СК винуватця.

Перелік документів закріплений у статті 35 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». А саме із заявою про отримання страхового відшкодування ви повинні подати: а) паспорт громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа; б) довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податків (при його присвоєння), якщо заявником є фізична особа; в) документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння ДТП, — у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну; г) постанова рішення суду про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо