Виплата страхового відшкодування в разі заподіяння шкоди здоров’ю

Микола Валентинович

Доброго вечора!
Я в листопаді 2012 р. потрапив в ДТП. Машина 2005 року випуску (Таврія). Розглянувши матеріали за фактом ДТП від 13.11.12, а 20.11.12 було винесено постанову в порушенні кримінальної справи відмовити, так як мені були нанесені легкі тілесні ушкодження. 14.11.12 я звернувся в страхову компанію винуватця із заявою про компенсацію мені матеріального збитку. Протягом 10 днів була зроблена оцінка експертом страхової компанії (збиток 15000 грн на відновлення автомобіля).

Суд пройшов 13.12.12 р. Постанова була винесена 20 листопада 2012 року .А винуватця залучити до адміністративної відповідальності. Але в процесі лікування 27.11.12 мені був поставлений діагноз п / травматична недостатність мітрального клапана. Після такого діагнозу я був в шоковому стані, шукав гроші на операцію. Тому не міг вчасно оскаржити постанову. Після обстеження мені 17.12.12 зробили дуже важку операцію на серці, замінили мітральний клапан на штучний .І тільки 18 січня 2013 роки я повернувся в додому. На сьогоднішній день перебуваю на амбулаторному лікуванні.

Чи компенсує страхова мені витрати на лікування і лікарняний? І які документи для цього потрібні? Яку суму повинна мені виплатити страхова компанія на відновлення автомобіля? І коли? Чи можу я претендувати на моральну шкоду? Як на нього претендувати? У кого його просити?

Відповідь

Вітаю!

Страхова компанія вам зобов’язана виплатити страхове відшкодування згідно оцінки, але на цю суму при наявності підстав буде нараховано знос вашого авто, що зменшить вашу виплату страхового відшкодування. Після того, як ви принесете в страхову компанію винуватця постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, протягом 90 днів Вам зобов’язані виплатити страхове відшкодування.

Що стосується моральної шкоди, то ви можете звернутися з позовом до винуватця про відшкодування. Але ви повинні будете обґрунтувати в чому саме полягала спричиненна вам моральна шкода, що на практиці зробити дуже важко. Але перспективи отримати не дуже велику суму є. Згідно статті 24 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» у зв’язку з лікуванням потерпілого відшкодовуються обґрунтовані витрати, пов’язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням та реабілітацією потерпілого у відповідному закладі охорони здоров’я, медичним піклуванням, лікуванням в домашніх умовах та купівлею лікарських препаратів. Для отримання компенсації необхідно буде надати копію історії хвороби, копії всіх медичних призначень і чеки, що підтверджують фактичні витрати. Далі за чеками страхова компанія зобов’язана буде провести компенсацію. Головне в цьому випадку довести, що лікування знаходиться в причинно-наслідкового зв’язку з ДТП.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити