Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Порядок выплаты страхового возмещения по автогражданке (ОСАГО)

Володимир:

Доброго дня!

19.08.2011р. мій автомобіль, припаркований на узбіччі, вдарили в ліве крило. Викликали ДАІ. У винуватця повне КАСКО, у мене автоцивілка. Склали протокол.

Які мої подальші дії по відшкодуванню збитку?

Відповідь:

Володимир, добрий день!

Дякую за Ваше запитання.

Сценаріїв може бути три:

КАСКО винуватця для Вас цікавості не представляє. Якщо у нього був діючий поліс ОСАГО на момент ДТП, тоді необхідно звертатися в його страхову компанію. Спочатку необхідно написати заяву, подати документи (паспорт, код, документи, що підтверджують право власності на автомобіль, документи, що підтверджують законність прав керування і т.д.), далі страхова компанія зобов’язана призначити оцінку. Після цього потрібно чекати судового слухання справи щодо винуватця ДТП. За фактом визнання його винним і винесення відповідної постанови суду потрібно буде отримати копію даного документа і представити його в страхову компанію. Після цього страховик у встановлений законом термін (30 днів) зобов’язаний провести виплату страхового відшкодування.

Два інших сценарії пов’язані з ситуацією, коли у винуватця чинного поліса автоцивілки не було. У цьому випадку Ви можете звернутися за виплатою в Моторне (транспортне) страхове бюро України. Процедура аналогічна тій, що ми описали вище. Крім цього Ви також можете звернутися безпосередньо до винуватця ДТП після отримання постанови суду і вимагати відшкодування збитків від неї в досудовому або судовому порядку.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо