Продаж і ремонт авто до виплати страхового відшкодування по ОСАГО

Максим

Доброго дня!

Я являюсь потерпілим в ДТП (у мене і у винуватця ОСАГО), в страхову компанію винного подав всі документи, проведений огляд автомобіля експертом компанії, готується їх укладення. Після чого я також замовив проведення експертизи у незалежного експерта. Суду по винуватиці ще не було, відповідно рішення теж ще немає. Я хочу якомога швидше вирішити питання зі своїм автомобілем, отримання виплати від страхової можу чекати пізніше.

У зв’язку з чим у мене кілька запитань:

1) Якщо я проведу експертизу по втраті товарного вигляду. З кого можна отримати цю суму (страхової або винуватця)?

2) З якого моменту я можу починати ремонт автомобіля (після отримання експертизи від страхової винуватця, коли це буде теж не зрозуміло, або ж після проведення своєї незалежної експертизи)?

3) В якості альтернативи розглядаю варіант продажу пошкодженого автомобіля для економії часу і нервів. Чи можу я продати автомобіль після проведення мною незалежної експертизи? Якщо це буде до отримання постанови суду? Якщо це буде до отримання виплати від страхової? У чому саме тут ризики, на яких етапах і де далі може спливти факт того що я вже продав автомобіль (ситуацію незгоди з розрахунком страхової можна опустити, припустимо я з нею погоджуюся). Отримання рішення суду може затягнуться на кілька місяців, та й отримання відшкодування теж, а я хочу розібратися хоча б зі своїм пошкодженим автомобілем.

Відповідь

Доброго дня, Максиме!

Дякуємо Вам за Ваш питання.

Постараюся відповісти на всі Ваші питання по порядку:

1) Відповідно до чинного законодавства у страховій компанії немає підстав для відшкодування втрати товарного вигляду. Всі свої вимоги Вам необхідно адресувати безпосередньо винуватцю дорожньо-транспортної пригоди.

2) Обмежень щодо термінів початку ремонту немає. Найголовніше, що оцінювач, рекомендований страховою компанією, провів огляд автомобіля. Можемо дати тактичну пораду: проявіть активність і узгодьте вартість матеріального збитку зі страховою компанією. У середньому термін проведення оцінки становить 10 днів. У разі якщо Вас не влаштує розрахунок оцінювача, залученого страховою компанією, і у Вас буде альтернативна оцінка, питання можна буде вирішити тільки в судовому порядку. При наявності двох висновків суд призначить судову експертизу і в такому випадку може виникнути необхідність в огляді пошкодженого автомобіля судовим експертом.
3) Щодо продажу автомобіля – ми також не бачимо проблем. Якщо суд звільнить другого учасника ДТП від відповідальності, то підстав для компенсації ним або його страховою компанією збитків не буде і автомобіль тут ніякої ролі не зіграє. Якщо Ви погодилися з сумою, автомобіль оглянутий, то далі він не потрібен для страхової компанії. Однак потрібно звернути увагу, що є практика виплати страхового відшкодування за вирахуванням ПДВ (20%). Це питання дуже спірне, але в такому випадку страхова компанія попросить надати акти виконаних робіт після ремонту від платника ПДВ. Тобто потрібно готуватися або до суперечки зі страховою компанією або надавати акти. У разі спору також може знадобитися авто і інформація про вартість ремонту, акти, чеки і т.д.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити