Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Порядок отримання страхового відшкодування

Володимир:

Доброго деня!

ДТП сталося 09.06.2012. У обох учасників «Автоцивілка». ДАІ склали протокол на мене. Був суд районний — признал винним. Потім апеляційний — признали невинним. У СК іншого учасника ДТП сказали, что для отримання страховки ще потрібна постанова суду про вінність іншого учасника. Наскількі ця Вимога правомірно? Якщо так — які тоді подальші мої Дії?

Заздалегідь дякую.

Відповідь:

Вітаю!

Згідно з пунктом 1 статті 32 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховик не відшкодовує збиток, заподіяний при експлуатації забезпеченого транспортного засобу, але за спричинення якої не виникає цивільно-правової відповідальності. Таким чином, вимоги СК правомірні, так як невинність другого учасника не тягне за собою виплату страхового відшкодування.

Вам необхідно зробити експертизу обставин ДТП, потім звернеться в ДАІ зі скаргою про притягнення другого учасника до адміністративної відповідальності. За скаргою буде проведена перевірка, і в разі встановлення співробітниками ДАІ правопорушення в діях другого учасника, то він буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Коли суд розгляне, то ви зможете звернеться в страхову компанію за виплатою страхового відшкодування.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо