Безкоштовна юридична допомога по страхуванню

Перелік документів для виплати по ОСАГО (автоцивілці)

Євген:

Добрий день!

Страхова компанія «CENSOR» видала мені список документів, для отримання відшкодування по ГО. Після отримання рішення суду і збору всіх документів я написав заяву про відшкодування від 17.02.2011р. Я вже почав відраховувати місяць до виплати. Але 2.03.2011р. від них надходить дзвінок з проханням довезти пояснювальну з докладним описом ДТП і копією схеми ДТП, яка, як пізніше виявилося, вже в архівах суду.

Чи вправі СК вимагати від мене такі документи? Чи вправі я вимагати від них в письмовому вигляді робити мені запит? І як зафіксувати, що всі документи зібрані?

Відповідь:

Доброго дня, Євген! Дякуємо Вам за увагу до нашого сайту.

Дії страхової компанії в даному випадку абсолютно незаконні. Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» визначає вичерпний перелік документів, необхідних для розгляду питання і прийняття рішення про виплату страхового відшкодування. Зазначені Вами документи не є обов’язковими. У випадках, якщо страхова компанія має сумніви щодо механізму ДТП, вони мають право провести розслідування і самостійно отримати цікаві документи.

Рекомендуємо Вам відмовитися від виконання «усних прохань» Вашого страховика і запропонувати їм викласти їх у письмовому вигляді. Зробити це найкраще в письмовому вигляді. Напишіть лист на ім’я керівника компанії про те, що його співробітники усно в неофіційному порядку звертаються до Вас з проханням, які не відповідають вимогам законодавства. Попросіть викласти ці прохання письмово, а додатково перерахуйте всі документи, які були подані в страхову компанію з посиланнями на дати і поставте питання про дотримання компанією 30-ти денного терміну виплати страхового відшкодування. Даний лист рекомендуємо Вам здати в страхову компанію і отримати вхідні реквізити. Якщо запит надійде, то його можна оскаржити, посилаючись на порушення норм Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а також ставити питання і пропуску строків виплати. Якщо ж до 30-ти денного терміну відповідь не надійде, що швидше за все, то також необхідно оскаржити дії страховика.

close

Телефони для зв'язку

(044)331-58-04 (095)825-45-08

Або залиште свій номер
і ми Вам зателефонуємо