29 Січня 2024 Новини

“Закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків” набув чинності в Україні.

1 січня 2024 року набув чинності Закон України про страхування інвестицій від воєнних ризиків через Експортно-кредитне агентство (ЕКА).

23 грудня закон №3497-IX “Про внесення змін до Закону України “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків” було опубліковано в газеті “Голос України”.

Ухвалення законодавчого акта дасть змогу Експортно-кредитному агентству (ЕКА) страхувати та перестраховувати інвестиції як міжнародних, так і українських компаній ще до закінчення воєнного стану. Український бізнес, який орієнтований на експорт, матиме можливість користуватись інструментами страхування воєнних ризиків.

Закон спрямований на розширення можливостей ЕКА здійснювати страхування інвестицій в Україні (як іноземних, так і вітчизняних інвесторів), зокрема від воєнних ризиків. Відтепер український внутрішній інвестор отримає можливість скористатись національним механізмом страхування немайнових воєнних та політичних ризиків.

Мета діяльності українського Експортно-кредитного агентства – це стимулювання розвитку експорту товарів, робіт і послуг українського походження на світові ринки. Тож йдеться про страхування інвестицій саме в експортно орієнтовані підприємства.

Ініціатива стимулюватиме інвестиційне кредитування під час війни. Страховий поліс ЕКА вже внесений НБУ до переліку прийнятного забезпечення за позиками. Державне Експортно-кредитне агентство отримало право страхувати інвестиції від воєнних ризиків. Раніше таку послугу в Україні могли отримати іноземні компанії через міжнародні фінансові організації MIGA і DFC. Українські компанії такої можливості не мали.

Варто відзначити, що повноцінно механізм страхування воєнних ризиків через ЕКА запрацює лише після затвердження Урядом підзаконних нормативних актів і докапіталізації ЕКА.

Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності” щодо страхування інвестицій в Україні від воєнних ризиків» набув чинності з 1 січня 2024 року.

Впровадження страхування інвестицій від воєнних ризиків є частиною Плану відновлення переробної промисловості.

Український парламент ухвалив Законопроект №9015, який вносить зміни до чинного закону “Про фінансові механізми стимулювання експортної діяльності”, зосереджуючись на страхуванні інвестицій в Україні від воєнних ризиків. Цей закон, який набрав чинності 1 січня 2024 року, спрямований на залучення нових інвестицій в економіку України, пропонуючи захист від втрат через військові дії. Закон дозволяючи Експортно-кредитному агентству страхувати внутрішні інвестиції, у тому числі в сценаріях, пов’язаних з військовими операціями та відновленням після війни.

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити