25 Травня 2023 Новини

Моноколеса та самокати визнали транспортними засобами в Україні.

Законодавство різних країн щодо регулювання електричних самокатів та моноколіс має значну варіативність. Певні країни законодавчо визнають їх транспортними засобами та регулюють їх використання на проїзжих частинах, встановлюючи вимоги до таких критеріїв як:  швидкість, вік  користувача, застосування шоломів і т.д.

 

На сьогоднішній день в Україні законом України «Про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами, та внесення змін до деяких законів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів» від 24.02.2023 № 2956-IX віднесено самокати та моноколеса до транспортних засобів.

 

В зазначеному вище законі враховано рекомендації, напрацьовані велоспільнотою. Зокрема пристрої, які їдуть зі швидкістю більшою, ніж 50 км/год не підпадають в ці категорії, ймовірно, вони розглядатимуться, як мотоцикли.

 

Також вказаний нормативно-правовий акт розділяє легкі електричні транспортні засоби на дві категорії:

 

  • легкий персональний електричний транспортний засіб: має від одного колеса, електродвигун потужністю до 1000 Вт і розвиває максимальну швидкість до 25 км/год. До цієї категорії підпадають всі прокатні самокати.

 

  • низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб: має від двох коліс та може їхати зі швидкістю 10-50 км/год. При цьому, пристрої, які їдуть зі швидкістю понад 50 км/год не підпадають в ці категорії й розглядатимуться як мотоцикли.

 

Тож, відтепер за керування самокатом в стані алкогольного сп’яніння до правопорушника будуть застосовувати штраф в розмірі 17 000 грн та забирати водійське посвідчення (ст. 130 КУпАП), а крадіжку моноколеса будуть кваліфікувати як незаконне заволодіння транспортним засобом(ст. 289 ККУ).

 

Поділитись:

Читайте також

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Пакет "Економ"

Ми пропонуємо лімітований комплект консультацій та підготовку комплекту документів для звернення до суду.

Подальші дії Ви зможете виконати самостійно.

Замовити

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити