Виплата відшкодування при збитку здоров’ю

Тетяна

Вітаю! 8 серпня цього року потрапила в ДТП (екскурсовод на маршруті). Результат: переломи обох ключиць та ін. Як, кому і коли треба подати позов на відшкодування моральної шкоди? Кримінальну справу ще не закінчено.

Відповідь

Тетяна, добрий вечір! У Вашому випадку Ви зможете розраховувати на компенсацію витрат на лікування, а також на компенсацію моральної шкоди. Мінімальна компенсація витрат на лікування встановлюється на рівні 1/30 мінімальної заробітної плати (1147/30) = 38,23 на добу. Але сумарно не більше 120 днів. Якщо у Вас є чеки і розмір витрат на покупку медикаментів перевищує мінімальну компенсацію, то за умови підтвердження покупок медичними призначеннями, Ви можете розраховувати на велику суму. Максимальний ліміт – 100000 грн. При цьому, я звертаю Вашу увагу на те, що реабілітація також покривається договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Тепер ближче до практики, якщо у Вас немає всіх чеків або сума за наявними невелика, то має сенс відштовхуватися від мінімального розміру збитку. Наприклад, загальний термін лікування 60 днів. В такому випадку виплата страхового відшкодування дорівнюватиме – 60х38,23 = 2293,8 грн. Моральна шкода відповідно до ст. 26-1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» буде обчислюватися виходячи з 5% розміру виплати по компенсації збитку, заподіяного здоров’ю. Тобто в нашому умовному випадку це буде – 2293,8х5% = 114,69 грн. Але, як Ви зрозуміли, ці суми можуть змінюватися від кількості днів лікування. При цьому я звертаю Вашу увагу на те, що компенсація моральної шкоди не обмежується лімітом виплати страхової компанії і Ви зможете вимагати компенсацію моральної шкоди безпосередньо з винуватця в сумі, яка перевищує ліміт страхового відшкодування. Сума, яку Ви зможете стягнути, не може бути встановлена об’єктивно. Кожен сам визначає у скільки він оцінює завдані йому моральні страждання. Але позовні вимоги потрібно буде доводити, тому Вам потрібно буде довести, чому Ви оцінюєте заподіяну Вам шкода саме в суму позовних вимог. Тепер про нюанси компенсації. Заяву в страхову компанію необхідно подавати відразу. Однак звертаємо Вашу увагу на те, що питання стягнення будуть вирішуватися зі страховою компанією після притягнення винуватця до кримінальної відповідальності. Тобто винесення щодо нього обвинувального вироку. Що стосується позову до винуватця, то його потрібно заявляти в порядку ст. 128 КПК до початку судового розгляду справи.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити