Виплата страхового відшкодування при конструктивному знищенні автомобіля

Вікторія

Вітаю! Я-потерпіла сторона в ДТП, в результаті якого за оцінкою експерта настає так званий “тотал” (сума ремонту авто перевищує середньоринкову вартість аналогічного авто), але за результатами оцінки придатних залишків від розбитого авто сума виплати дуже маленька. Питання-чи можу я вимагати (і від кого-від СК або винуватця) суму (нараховану на ремонт експертом) на відновлення свого автомобіля (сума не перевищує ліміт страховки)

Відповідь

Вікторія, добрий вечір! Дякую за Ваше запитання. Однак, на жаль, при конструктивному знищенні автомобіля виплата страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів буде проведена в такий спосіб. Ринкова вартість – придатні залишки. Це передбачено (ст. 30 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів»). Однак тут необхідно звернути увагу на оцінку вартості придатних залишків. Це найтонше місце в даній ситуації, де можливі зловживання. Поцікавтеся в СК – який метод оцінки залишків використовувався. І уточніть, чи виставлялися залишки на аукціон, чи є реальні покупці, які запропонували ціну від якої відштовхується Ваша страхова компанія. Якщо адекватних пояснень Ви не отримаєте, то потрібно буде проводити альтернативну оцінку залишків і намагатися вирішувати питання в судовому порядку. Однак, потрібно розуміти ринкову вартість авто і взагалі ціну спору, щоб судові витрати не «з’їли» всю різницю.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити