Виплата по КАСКО і ОСАГО

Ярослав

Вітаю!

Авто стояло біля під’їзду припарковане без водія, здавали задом автомобіль створив ДТП з моїм, у мене КАСКО з франшизою 5% і ОСАГО, у винуватця тільки ОСАГО, експертиза встановила вартість мого ремонту в 25000 грн. СК оплатила 17500 і больше не хочуть нічого чути, винуватець усіх формальностей зі своєю страховою врегулював вчасно і правильно, але через 2 місяці ті кажуть що мені все відшкодувала моя страхова, і тому вони відмовляються від виплати в мою сторону. Проясніть будь ласка що робити?

Наперед дякую!

Відповідь

Добрий день, Ярослав! Дякую за Ваше запитання. Вибачте, що затягнули з відповіддю.

Наскільки ми зрозуміли, Ваша страхова компанія здійснила виплату за договором страхування КАСКО за вирахуванням франшизи, а цих грошей не вистачає для ремонту автомобіля. При цьому страхова компанія винуватця ухиляється від виплати відшкодування за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. В даному випадку дії страховика є незаконними, але, щоб більш точно говорити, необхідно розібратися з цифрами. Ви претендуєте на відшкодування заподіяної шкоди і якщо відшкодування Вашої страхової компанії недостатньо, то різницю зобов’язана відшкодувати винна особа. А якщо відповідальність винної особи була застрахована, то відшкодовувати збиток повинна його страхова компанія. Нюанс лише в тому, що порядок розрахунку відшкодування за договорами страхування КАСКО і договорами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів різний. Страхування КАСКО – це добровільний вид страхування, в даному випадку йде мова про виплату відшкодування на умовах обумовлених договором, а не про загальні норми права, що стосуються відшкодування шкоди. При виплаті страхового відшкодування за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів страховик компенсує шкоду виходячи саме із загальних норм про відшкодування. І в практиці можливі ситуації, коли розрахунковий розмір страхового відшкодування за договором страхування КАСКО перевищує збиток за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Однак у Вашому випадку проводилася оцінка збитку, і вона служила базою розрахунку страхового відшкодування за договором страхування КАСКО, що в принципі мало б виключити або мінімізувати розриви в розрахунках страхових компаній. Швидше за все, мова йде про зловживання з боку страховика. В даному випадку можемо рекомендувати Вам звернутися зі скаргою до Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити