Звернення до страхової винуватця

Ілья

Доброго дня!

Питання: Було ДТП в якому ДАІ мене визнало винним (з протоколом був не згоден з самого початку). Суд прийняв рішення про припинення щодо мене адміністративного протоколу. Мені повернули права. З постанову суду я звернувся до іншого учаснику ДТП, що б той відремонтував мою машину. Він відмовляється. Що робити?

Відповідь

Доброго дня, Ілля! Дякую за Ваше запитання.

Ситуація досить поширена. Дуже шкода, але змушені констатувати, що прогалини в чинному законодавстві дозволяють істинному винуватцю ухилятися від відповідальності в таких випадках. Для того щоб були підстави піднімати питання про відшкодування заподіяної шкоди необхідно, щоб суд встановив вину одного з учасників. Суд розглядає питання про притягнення до адміністративної відповідальності осіб, виходячи з матеріалів, що надійшли, складених співробітниками ДАІ. Як правило, протокол складається стосовно одного з учасників ДТП. І якщо згодом суд встановлює відсутність провини цього учасника і не притягає до відповідальності іншого учасника з винесенням відповідної постанови, то немає підстав для відшкодування шкоди, так як вина іншого учасника не встановлюється. Зазвичай в практиці суд виносить постанову про відсутність в діях особи, щодо якої оформлені матеріали співробітниками ДАІ, порушень ПДР. При цьому дії другого учасника ДТП не кваліфікуються. В такому випадку необхідно звертатися в прокуратуру з клопотанням внести протест на дану постанову і домагатися в судовому порядку встановлення вини другого учасника. Якщо ж вина другого учасника встановлена в постанові суду, а він відмовляється компенсувати заподіяну шкоду, то виходом із ситуації може бути тільки звернення з відповідним позовом до суду в порядку цивільного судочинства.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити