Автоцивілка для трактора

Ігор

Привіт!

Не можу розібратися чи потрібно купувати автоцивілку для трактора? У мене є причіп до легкового автомобіля, до нього є техпаспорт але не потрібно проходити техогляд (Г / п 300 кг) – як з ним бути?

Відповідь

Добрий день, Ігор! Дякуємо Вам за запитання. Відповідно до ч. 5 ст. 1 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» таким засобом вважається пристрій, призначений для перевезення людей і / або багажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів, яке підлягає державній реєстрації та обліку в органах ДАІ і / або допущено до дорожнього руху. Це також поширюється і на ввезені на митну територію України для тимчасового використання, зареєстровані в інших країнах пристрою. Тут питання, як трактувати «або допущено до дорожнього руху»? Поки в практиці обмежуються реєстрацією в органах ДАІ. Тобто будь-який транспортний засіб, що підлягає реєстрації в органах ДАІ, має управлятися особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована. Автоцивілка передбачає не страхування трактора або причепа, а страхування відповідальності особи, яка ними керує. А трактор або причіп можуть бути відповідно до Закону «забезпеченими транспортними засобами». Отже, якщо трактор реєструється в органах ДАІ і договір страхування відповідальності особи, яка ним керує, також укладати треба.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити