Владислав
Доброго дня.
Я став винуватцем ДТП, при обгоні фури зіткнувся з тягачем. В результаті різкого гальмування в напівпричепі фури змістився вантаж (цеглини) і пошкодив борт напівпричепа. У протоколі про адміністративне правопорушення сказано тільки про зіткнення мого автомобіля з тягачем, відповідно і в постанові суду те ж саме, напівпричіп не згадується. Хоча в довідці про ДТП, виданої потерпілим ДАІ, вказані ушкодження, як тягача, так і напівпричепа. Тепер страхова стверджує, що вони будуть платити тільки за тягач, тому що про причеп не сказано в постанові суду. Наскільки правомірно таке твердження і як діяти в такій ситуації (чи може бути змінено постанову суду, наприклад)?
Заздалегідь вдячний за відповідь.
Відповідь
Доброго дня Владислав. Дякуємо Вам за запитання.
Ситуація справді не проста. У даній ситуації явно простежується небажання страхової компанії виконувати взяті на себе зобов’язання, причому за дуже спірним підставах. Варіантів розвитку подій може бути три.
Перший, це внести зміни до постанови суду. Чинним Кодексом України про адміністративні правопорушення це не передбачено. Але в практиці, за аналогією з цивільним судочинством, такі питання вирішуються.
Другий варіант, це через вирішення питання про внесення органами прокуратури протесту на дану постанову суду. А при повторному розгляді справи клопотати про зміни описово-мотивувальної частини попередньої постанови суду. Але в даній ситуації також доведеться вирішувати питання про поновлення строків на оскарження.
І останній варіант, це домагатися в судовому порядку оскарження рішення страхової компанії. Посилаючись на те, що компетентні органи (довідка ДАІ) зафіксували дані пошкодження. Щоб позиція була більш переконливою, можемо рекомендувати звернутися в Моторне (транспортне) страхове бюро України за письмовими роз’ясненнями. Можна звернення за роз’ясненнями сформулювати у вигляді скарги та спробувати спочатку діяти в досудовому порядку. При отриманні позитивних відповідей від МТСБУ можна ще спробувати оскаржити рішення страхової компанії в Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг. Якщо бажаний результат досягнутий все ж не буде, то необхідно буде зібрати відповіді від зазначених органів, що підтверджують Вашу позицію і звертатися до суду.
Поділитись:
Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.
В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня