Виплата страховки без ПДВ

Сергій

Доброго дня!

Підкажіть, будь ласка, я постражда в ДТП. Мені нарахували 14000 гривень з яких відібрали за знос 2000 гривень так, як машині 18 років. 400 гривень заплатив оцінювачу. У страховій компанії “Універсальна” сказали що виплатять 12400 гривень, а виплатили 9499 гривень. Я звернувся в компанію, сказали ту суму яку недоплатили це податки. Такої суми мені не вистачить на ремонт. Правильно чи це?

Спасибі за відповідь.

Відповідь

Добрий день, Сергій! Дякую за Ваше запитання.

Ситуація, про яку Ви пишете, досить поширена. Логіка дій страхової компанії зрозуміла. Вартість ремонту, скоригована на коефіцієнт амортизаційного зносу, яка склала 12000 гривень. Далі, страховики забрали від цієї суми франшизу в розмірі 510 гривень та зменшили розмір відшкодування суму на 20%, утримавши податок на додану вартість. Страхові компанії стали масово утримувати ПДВ після публікації листа-роз’яснення Державної податкової адміністрації України № 10143/5 / 16-1516 від 21.08.2009р. Даний лист пояснює, що в разі оплати страхового відшкодування готівкою або на рахунок погашення кредитної заборгованості, страхова компанія має право утримати податок на додану вартість в розмірі 20%. Хоча з правової точки зору таке рішення дещо сумнівно, оскільки страхова компанія зобов’язана сплатити належним чином оцінений збиток. Діюча Методика оцінки не має на увазі утримання ПДВ. Однак в практиці ми поки не стикалися ні з одним випадком, коли суд зобов’язав страхову компанію сплатити ПДВ.

Варіантів дій кілька. По-перше, можна спробувати домовитися зі страховою компанією, щоб вони доплатили ПДВ після того як Ви надасте чеки про внесення передоплати на СТО. Якщо домовитися не вийде, то домагатися повної оплати можна буде тільки в судовому порядку.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити