Виплата по автоцивілці в разі заподіяння тілесних ушкоджень

Павло

Доброго вечора!

Я потрапив в ДТП, де дуже сильно пошкодили ногу. Порушили кримінальну справу і визнали потерпілим. За станом здоров’я я не зміг займатися страховкою, а замість мене всім займалася племінниця. Документи, заяви, всім займалася вона. І ось мене виписали з лікарні і я почав цікавитися що і як і. На що мені відповіли: після того як я виграю судову справу, тільки тоді вони виплатять мені страховку.

Допоможіть мені розібратися, будь ласка!

Відповідь

Добрий день, Павло. Дякую за Ваше запитання!

Справа в тому, що підставою для виплати страхового відшкодування буде наявність вини в діях водія, який завдав Вам тілесні ушкодження. В даному випадку наявність провини зможе встановити тільки суд в рамках кримінального судочинства. При цьому дії винуватця будуть кваліфіковані за відповідною статтею Кримінального кодексу України залежно від визначення тяжкості тілесних ушкоджень.

У практиці, такі випадки не доходять до суду. Винуватці, як правило, намагаються домовитися з потерпілими, компенсувати збитки самостійно і уникнути кримінальної відповідальності. Якщо ж такої домовленості не буде, то Вам дійсно необхідно буде очікувати закінчення досудового слідства і розгляду кримінальної справи в суді. В такому випадку, страхова компанія зробить виплату тільки при наявності у Вас вироку суду, яке набрало законної сили.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити