Наталя
Добрий вечір.
Вартість відновлювального ремонту 43337,00 грн., Подальший розрахунок не робимо в зв’язку з тим, що вартість віднов. ремонту перевищує ринков. варт. автомобіля на момент ДТП.
Вартість завданих матеріальних збитків становить 34062,00 грн. Страхова компанія виплачує 17000,00 грн. (Друга половина суми-це гроші які ми можемо відшкодувати від продажу запчастин). Пропонують підписати цю суму, а потім вже далі оскаржувати.
Відповідь
Наталя, добрий вечір! Дякую за те, що написали нам.
Дуже складно прокоментувати Вашу ситуацію, так як немає цифр і відповідно повного розуміння.
Дійсно, відповідно до Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» в разі фізичного знищення транспортного засобу виплата страхового відшкодування проводиться шляхом вирахування з ринкової вартості автомобіля до ДТП вартості автомобіля після ДТП (придатних залишків), а також франшизи за договором страхування.
Очевидно, що Ви переслали нам чиєсь лист, де з Вами обговорюється та узгоджується розмір страхового відшкодування. На що в даному випадку слід звернути увагу. У листі вказана вартість відновлювального ремонту – 43337 гривень. Також вказано матеріальні збитки 34062 гривні. Очевидно, що 34062 гривень – ринкова вартість автомобіля до ДТП, але це бажано перевірити, так як цифри дуже близькі і остання може виявитися вартістю відновлювального ремонту скоригованого на коефіцієнт фізичного зносу. Також потрібно перевірити – чи є запропонована ринкова вартість адекватної, тобто стільки чи коштував Ваш автомобіль до ДТП. Більш детальних коментарів дати не можу, так як у мене немає даних ні про марку і модель автомобіля, рік випуску, обсязі двигуна, комплектації і т.д. Все це повинно враховуватися.
Беручи до уваги, що розмір відшкодування пропонується на рівні 17000 гривень, можна припустити, що залишки оцінили в 15062 -17062 (похибка в 2000 гривень обумовлюється максимально допустимої франшизою за договором, реальний розмір я не знаю). Знову ж незрозуміло як визначалася ця цифра і наскільки вона адекватна. В ідеалі, Ви повинні реалізувати залишки і отримати ринкову вартість автомобіля до моменту ДТП. Якщо у Вас немає документів – виходите з того, за скільки у Вас забирають залишки і тоді Ви зможете зробити якісь висновки щодо коректності запропонованих питань.
І останнє, Вам пропонують «підписати» якусь цифру, а потім «оскаржити» розмір виплати. Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не передбачена Ваш обов’язок письмово погоджувати розмір збитку. Якщо Ви з ним не згодні – то це не звільняє страхову компанію від обов’язку проведення виплати страхового відшкодування. Тут може бути і підступ, будь-які «підписання» припускають письмову згоду з розміром виплати. Це потім може ускладнити або унеможливити оскарження суми страхового відшкодування – в залежності від того, що Ви підпишіть.
Тому, на даному етапі необхідно уважно вивчати документи і не підписувати ніяких форм або угод зі страховою компанією, в яких Ви погоджуєтеся з розміром виплати. Якщо Вам пропонують такі типові форми – просто напишіть документ у довільній формі від руки без фраз, які можуть створити проблему. І не подавайте ніяких документів, які не передбачені Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
Повністю правильно оцінити надані Вам рекомендації не можу, так як знову ж таки не розумію, що має на увазі Ваш колега під фразою «підписати».
Поділитись:
Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.
В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня