Страхова компанія занижує розмір виплати страхового відшкодування

Ірина

Доброго дня!

У мене ситуация наступного характеру: моя машина 2006 року, хоч куплена в автосалоні в січні 2007. Напочатку липня сталося ДПТ, в бампер моєї машини врізався інший автомобіль. На руках вже є рішення суду про визнання винним в ДТП водія цього автомобіля. Його страхова нарахувала мені ремонт в 2700 грн. при пошкодженому бампері, хоч від удару кришку багажника відкинуло і потрібно змінювати петлю багажника, заглушка багажника взагалі, вилетіла і її так і не знайшли. Реальна ВАРТІСТЬ ремонту на фірмовому СТО ставити 6400, на простому 4700. Винний в ДТП відшкодовувати різніцю ремонту відмовляється. Страхова відмовляється давати висновок експертизи на руки.

Які документи мені потрібні для подачі в суд? Винний в ДТП офіційно безробітний, хоча працює таксистом.

Відповідь

Шоновна, Ірино!

Варіантів дії у Вашій ситуації кілька. Ми спробуємо рекомендувати найпростіший і дешевий.

Відповідно до ч. 3 ст. 25 Закону України «Про страхування» страхова компанія не має права відмовити страхувальнику в проведенні обставин страхової події і зобов’язана ознайомити аварійного комісара, залученого страхувальником з усіма документами і доказами. Знайдіть людину, яка має свідоцтво аварійного комісара, і попросіть його дати запит. Якщо страхова компанія відмовить видати копії, але дасть можливість ознайомитися з матеріалами, просто зробіть їх фото. Після цього, знайдіть оцінювача і проконсультуйтеся з ним, попросіть зробити рецензію на оцінку, яку замовляла страхова компанія, якщо він виявить порушення при розрахунках. Далі можна пробувати спілкуватися з керівництвом страхової компанії і з оцінювачем і намагатися домовитися про суму, яка Вас цікавить. При цьому Ви можете повідомити їх про намір оскаржити дії страхової компанії і оцінювача в Комісію з регулювання ринків фінансових послуг України (дії СК) і Фонд державного майна (дії оцінювача). Але виплати по рахунку авторизованого дилера або в розмірі цього рахунку не буде в будь-якому випадку.

Якщо домовитися не вийде, то направте скарги і починайте збирати документи. Для суду Вам будуть необхідні – копія Вашого поліса, документи, що підтверджують законність перебування Вас за кермом на момент ДТП (свідоцтво про реєстрацію, посвідчення водія, можливо довіреність), документи, що підтверджують Ваші претензії (рецензія на оцінку, альтернативна оцінка, проведена на Ваше замовлення , копії оцінки страхової компанії, якщо Вам вдасться їх взяти), документ, що підтверджує виплату відшкодування (виписка по картковому рахунку або видатковий касовий ордер), паспорт і код власника автомобіля.

Винуватець нічого Вам відшкодовувати не повинен, збиток не перевищує ліміту за договором обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Але до суду краще подавати на нього і просити залучити страхову компанію як співвідповідача. Якщо ж його даних у Вас немає, то звертайтеся до суду на страхову компанію і просіть залучити винуватця співвідповідачем.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити