Виплата страхового відшкодування по тоталі

Олег

Доброго дня!

У нас був страховий випадок 12.07.11р., значно був пошкоджений перед автомобіля, другий учасник з місця «Дтп» зник. Я подзвонив в страхову, за час моєї розмови на місце прибув наряд «Даї», «швидка» і «магнолія» – їх викликав не я, а проїжджаючий повз автомобіль «даї». Страховой агент не приїжджав.

Після оформлення «дтп» міліція поїхала, я подзвонив в страхову щоб викликати евакуатор, мені відмовили і не дали ніяких номерів, а тільки сказали що оплатять послугу евакуатора при наданні чека. За допомогою викликаного мною евакуатора авто було доставлено на «сто» страхової компанії.

Постраждалих немає. Є свідки.Всі необхідні документи і чеки були подані в страхову 13.07.11р. Автомобіль застрахований на 90 000 долларів.

27.07.11р.  мені подзвонили зі страховою і повідомили, що авту визнано тотал, тому як ремонт перевищує 75% від страхової суми, незалежний експерт (від страхової) порахував суму ремонту на 110000 грн, а залишкову вартість залишків авто на 45000 за умовами договору два варіанти виплати: -як сума дійсної вартості авто на дату «дтп», франшизи і необхідних витрат-надалі зі зняттям авто з обліку і передаванням страховій ключів і документів з актом передачі-як сума дійсної вартості авто на дату «дтп» з урахуванням франшизи, витрат і залишкової вартості авто. після чого страхова може мені виплатити різницю між застрахованими сумою і залишком (90-45 (мінус 0.5франшіза), тобто 45 550 грн. Страховик може запропонувати покупцям на залишки, при цьому авто залишається у мене. І відразу ж запропонували мені покупця залишків авто за 30000грн. я попросив подумати до понеділка.

За цей час я уточнив всі нюанси і деталі у своїй справі, в результаті залишки можна продати за 7-8 тис. у.о., або за стільки ж відремонтувати. У понеділок 01.08.11р. я зідзвонився зі страховою і повідомив, що їх варіант мене не влаштовує і продавати я буду сам авто, вони сказали «Ок» і що справу передадуть на підпис керівництву. Чекайте виплату.

А в четвер 4.08.11 мені подзвонив начальник служби безпеки страхової, запросив до себе, де почав пускати пилюку в очі мовляв-ви зі свідками друзі, вимагав довідку про те, що я знаходився тверезим за кермом, чому на місці не було експерта і що евакуатор замовляла не страхова і все це мені довелося спростовувати і давати пояснення в його кабінеті в письмовій формі. При цьому співробітники «даї» на експертизу мене не направляли.

Скажіть будь ласка, чи правомірні дії з боку страхової, чи має сенс замовляти незалежного експерта ще раз? (на цей раз з мого боку – які плюси від цього можуть бути).

Відповідь

Добрий день, Олег.

Якщо все, так як Ви говорите і у страхової компанії немає реальних підстав сумніватися в механізмі ДТП, то на обличчя некоректні дії страховиків. У Вас дійсно два варіанти, це характерно для всіх договорів страхування.

Перший – забрати залишки і отримати виплату за вирахуванням їх вартості, при цьому страхова компанія буде намагатися максимально завищити вартість залишків.

Другий – це віддати залишки страховику і отримати виплату в розмірі страхової суми за вирахуванням франшизи. Якщо сума залишків Вам названа, і вона Вас влаштовує, то тактично ми б рекомендували Вам зустрітися з керівництвом страхової компанії і попросити їх пояснити свою позицію з втручанням служби безпеки не на етапі реєстрації страхового випадку, а на етапі проведення переговорів про порядок та розмір виплати. При цьому потрібно спробувати домовитися про чіткі терміни і суми виплати. Якщо конструктивної розмови немає, то можна вимагати копії їх оцінки, подати всі документи, передбачені договором страхування, почекати термінів, в які повинна бути проведена виплата страхового відшкодування і звертатися до суду. Але це за умови, що договір не містить формальних ознак для відмови, наприклад, ненадання протоколу огляду на алкоголь і т.п. Якщо такі пункти є, а взяти документи вже не представляється можливим, то потрібно шукати компроміси зі страховиком і бути готовим до втрат, а в наступні рази звертати увагу на умови страхування.

Щодо проведення альтернативної оцінки – страховики в будь-якому випадку з нею не погодяться, і Вам потрібно буде розбиратися в судовому порядку. Оцінка і юристи також будуть коштувати грошей, головне щоб сума цих витрат не покрила розриву між оцінкою, проведеною страховою компанією, і оцінкою, яку зробить залучений Вами фахівець.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити