Страхова здійснює виплату коли транспортним засобом управляє будь-яка особа

Іван

Доброго дня. Я потрапив в ДТП і є винуватцем аварії. Мій автомобіль куплений по технічному паспорту (усна домовленість з попереднім власником), відповідно в технічному паспорті і в полісі страхування вказаний попередній власник автомобіля. Чи можу я з даним полісом страхування в якому страхувальником виступає попередній власник авто звернутися в страхову компанію для відшкодування збитків потерпілому? Чи страхова компанія відмовить у виплаті, оскільки на момент аварії в автомобілі перебував я, а в полісі вказаний попередній власник?

Відповідь

Дякую за Ваше запитання. В даному випадку Ви маєте лише повідомити страхову компанію про настання страхової події, оскільки згідно Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» в разі несвоєчасного повідомлення страхова компанія може пред’явити до Вас регрес. Однак остання судова практика Верховного Суду виключає задоволення таких позовів. Що стосується постраждалого, то Ваше неповідомлення не створює для нього негативних наслідків, в даному випадку страхова компанія не має правових підстав для відмови у виплаті страхового відшкодування. Згідно вищевказаного Закону договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів розповсюджується на будь-яку особу, яка керує забезпеченим транспортним засобом.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити