Страхова хоче стягнути регрес

Надія

Ситуація така: Я виноватиця ДТП. Суд відбувся, рішення вступило в силу, штраф оплачений. Моя страхова надіслала кошти на рахунок страхової постраждалого порядка 17 тис. грн.(з урахуванням зносу), в той час як страхова опонента (його машина застрахована КАСКО) покрила витрати без урахування зносу порядка 28 тис. грн. я отримала претензію від страхової постраждалого оплатити різницю 11 тис. грн. Прошу проконсультувати мене: Яка сума відновлювального ремонту береться до уваги при відшкодуванні суми страховою компанією винуватця? Експертний висновок чи протоколі огляду транспортного засобу? (Термін експлуатації постраждалого автомобіля 8 років 10 місяців. Коефіцієнт зносу нам порахували 0.5717). Про огляд постраждалого автомобіля я не була повідомлена, відповідно наскільки я розумію витрати могли бути завищені (чи можна оспорювати суму?). Дякую за допомогу!

Відповідь

Дякую, що звернулися до нас. Незважаючи на те, що зазначена Вами проблема існує дуже давно, такі справи це відносно нове явище, оскільки страховики раніше не зверталися до винуватців з такими позовами. Тому однозначна судова практика по таким категорія справ відсутня. Позиція у страховиків наступна – згідно Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової  відповідальності власників наземних транспортних засобів» за договором страхування цивільної відповідальності виплата здійснюється з урахуванням коефіцієнту фізичного зносу. В той же час згідно ст. 993 ЦК України та ст. 27 Закону України «Про страхування» до страховика переходить право вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки, в розмірі сплаченого відшкодування. Тому й виникає ситуація, що страховик, який здійснював виплату за договором добровільного страхування КАСКО, умовами якого передбачено відшкодування збитків без урахування зносу, не отримує повної компенсації збитку за договором страхування цивільної відповідальності від страхової компанії винуватця. Саме через це страховик потерпілого звертається за стягненням різниці з винуватця. При захисті логіка має бути наступна – відшкодуванню збоку винуватця підлягає завдана матеріальна шкода. Порядок визначення матеріальної шкоди визначений законодавством й передбачає застосування коефіцієнту фізичного зносу за наявності певних підстав, в даному випадку вік автомобіля постраждалого перевищує сім років. Тому виконання договірних зобов’язань не є тотожнім в даному випадку з відшкодуванням шкоди. Однак я все ж вважаю, що в даному випадку більш виграшна позиція все ж на боці страховика. Враховуючи, що сума не дуже велика можна домовитись зі страховиком й компромісно вирішити питання через дисконтування його вимог на 50%, страховики також розуміють, що практика неоднозначна й виграш негарантований. Або можна намагатися захищатися у суді. Якщо бажаєте, ми б взялися за таку справу й погодили оплату нашого гонорару лише за наявності результату. Деталі можемо обговорити у телефонному режимі.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити