Олег
Доброго дня!
6-го числа я потрапив в ДТП. Незважаючи на мою невинність, (що підтвердили в кабінеті дослідування в поліції, при приватному зверненні за консультацією, в автошколі і всюди, куди не звертався), поліція склала протокол на обох (зі словами ми не можемо розібратися, розбирайтеся в суді), суд перенесли на 17.01.
В оцінці збитку страхова відмовила, посилаючись на те, що оцінка буде тільки після рішення суда- оцінювач пофотографував, зробив попередній перелік шкоди і все.
Чи можу я починати ремонтувати машину, поки мені не озвучили суму збитку? І якщо я з цією сумою не погоджуся, з відремонтований машиною оскаржити буде вже неможливо? І такий ще питання-машина на ходу, пошкоджені тільки капот, бампер, фара, крило ліве, підкрилок і загнутий бризговики. У страховій сказали, що збиток «тотальний», і відновлювати машину фінансово не має сенсу, тому виплата буде здійснюватися за такою формою: від ринкової вартості на момент дтп відніматися вартість залишкова, і різниця до виплати. Ринкова вартість на момент дтп близько 2000 $, я підозрюю, що страхова дотягує пошкодження до «тоталом», що б при оцінці різниці знизити суму виплати. Тобто при збитку з урахуванням амортизації вище 2000 $, як сказав сам експерт, страхова може виплатити мені копійки, якщо, наприклад оцінять авто після ДТП в 1500 $ і виплатять різницю в 500 $?
Відповідь
Олег, добрий день!
Дякуємо Вам за запитання.
Спочатку необхідно розібратися з причиною виникнення такої різниці. Проблема в тому, що Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» не передбачено обов’язку страхової компанії здійснювати виплату страхового відшкодування на підставі рахунків СТО авторизованих дилерів. Компенсація матеріальних збитків проводиться на підставі оцінки. Порядок проведення оцінки регулюється нормами Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої спільним наказом Міністерства юстиції України та Фонду державного майна України № 142/5/2092 від 24 листопада 24.11.2003г.
Можливо, у оцінювача були підстави для застосування коефіцієнта фізичного зносу, що зменшило виплату. Ми детально писали про це в нашому блозі – http://www.fins.com.ua/blog/chto-nuzhno-znat-ob-iznose-chtoby-ne-poteryat-na-strahovoj-vyplate/.
Щоб зрозуміти суть проблеми необхідно ознайомитися з оцінкою. Далі зрозуміти, через що утворюється різниця, чи законні дії оцінювача при визначенні розміру матеріальної шкоди. Якщо хочете, я зможу подивитися копії оцінки і висловити свою думку. Якщо мають місце порушення, то можна йти кількома шляхами. Можна оплачувати альтернативну оцінку і звертатися з позовом до суду про стягнення суми недоплати зі страхової компанії (але на Вашій різниці це буде витратно і невиправдано), можна рецензувати звіт оцінювача, залученого страховою компанією, провести альтернативну оцінку і в досудовому порядку вирішувати питання про доплату ( як додатковий аргумент використовувати можливість оскарження дій страхової компанії в Національній комісії з регулювання ринків фінансових послуг з проханням передати для рецензування їх звіт до Фонду державного майна України).
Поділитись:
Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.
В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.
Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня