Відшкодування за договором страховання

Єгор

Доброго дня!

Чоловік розбився на машині. І страхова компанія повинна виплатити 150 мінімальних зарплат. Дана виплата ділиться між дружиною і його дітьми як спадок?

Відповідь

Добрий день, Єгор! Дякую за Ваше звернення до нас.

Не зовсім зрозуміло про який договір страхування йде мова.

Якщо Ви про ОСАГО, то ситуація вигляди не зовсім так. За цим договором відшкодовується наступне: моральну шкоду в розмірі 12 мінімальних заробітних плат (ця сума розподіляється між родичами в порядку, визначеному Законом); витрати на поховання – до 12 мінімальних заробітних плат (особі, яка фактично несло ці витрати при наявності належного документального підтвердження), а також компенсується відшкодування збитку на підставі ст. 1200 ЦК України (виплата особам, які перебували на утриманні) – до 36 мінімальних заробітних плат. За останній позиції процедура досить складна, тому тут потрібно розбиратися, щоб отримати максимум. Але ні по одній із зазначених мною позицій вступати в спадок немає необхідності, це не передбачено законодавством.

Якщо ж мова йде про добровільне договорі страхування від нещасного випадку, то необхідно розбиратися. Якщо страхувальником був загиблий і за договором призначався вигодонабувач, то вступати в спадок також не потрібно.

Якщо вигодонабувач за таким договором не призначався, то дійсно потрібно вирішувати питання про спадкування, так як відповідно до норм ЦК України страхове відшкодування успадковується на загальних підставах. Тут потрібно звернути увагу на включення відшкодування в спадкову масу.

Поділитись:

Оцінка авто після ДТП Онлайн

Унікальний сервіс на нашому сайті, дозволить Вам в кілька кліків отримати попередню оцінку збитків.

Оцінити збиток авто після ДТП

Подати скаргу на страхову компанію

В спеціальному розділі, Ви можете написати скаргу на дії Страхової компаніїї, яка буде автоматично відправлена до відповідних органів в залежності від типу страхування та типу скарги.

Подати скаргу онлайн

Залиште свій номер

Ми перетелефонуємо Вам протягом робочого дня

Невірний формат
Невірний формат
Відправити